+22 813 88 68
Lekcje życia

Lekcje życia

Wydawnictwo: Media Rodzina

Dostępność: W magazynie

W ciągu czasu spędzonego na ziemi, który nazywamy życiem, wszyscy mamy do odrobienia pewne lekcje. Staje się to szczególnie widoczne wówczas, gdy pracujemy z umierającymi. To oni uczą się i nas bardzo wielu rzeczy - jak właściwie przeżyć życie, jak pozbywać się tego, co w nas złe, a odszukać to, co najlepsze w nas samych i innych. Wszystko sprowadza się do pytania: "Czy starczyło mi czasu, aby żyć właściwie?" Nauki z tej książki - owoc ścisłej współpracy autorów, których opisane doświadczenia pochodzą z ich...
25.00zł 22.49zł
   Pin it

W ciągu czasu spędzonego na ziemi, który nazywamy życiem, wszyscy mamy do odrobienia pewne lekcje. Staje się to szczególnie widoczne wówczas, gdy pracujemy z umierającymi. To oni uczą się i nas bardzo wielu rzeczy - jak właściwie przeżyć życie, jak pozbywać się tego, co w nas złe, a odszukać to, co najlepsze w nas samych i innych. Wszystko sprowadza się do pytania: "Czy starczyło mi czasu, aby żyć właściwie?"

Nauki z tej książki - owoc ścisłej współpracy autorów, których opisane doświadczenia pochodzą z ich wykładów, warsztatów oraz rozmów z pacjentami i członkami ich rodzin - są po to, byśmy potrafili docenić wagę życia.

Dr Elisabeth Kübler-Ross (19262004) –amerykańska lekarka, która znana jest ze swojej przełomowej książki Rozmowy o śmierci i umieraniu (On Death and Dying), w której przedstawiła psychologiczną teorię reakcji pacjenta na wiadomość o nieuleczalnej chorobie i bliskiej perspektywie śmierci: Pięć etapów psychologicznych, które przechodzi pacjent to według Elisabeth Kübler-Ross:

  • zaprzeczenie
  • gniew
  • targowanie się (negocjacja)
  • depresja
  • akceptacja
  • ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 
autorDavid Kessler Elisabeth Kübler-Ross
rok wydania2014
liczba stron248
wymiary14,5x20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7278-907-5
tłumaczKrzysztof Puławski