+22 813 88 68
Szkoła bez lęku

Szkoła bez lęku

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Podręcznik dla rodziców, opiekunów, pedagogów i terapeutów Czas odciąć niewidzialną pępowinę Więź łącząca dziecko z rodzicem -- ostoją spokoju i ucieleśnieniem miłości -- jest najsilniejsza na świecie. Nic dziwnego, że maluchy tak rozpaczliwie reagują na próbę odizolowania ich od jedynego źródła poczucia bezpieczeństwa. Ale jeśli paniczny strach przed rozłąką utrzymuje się wciąż po przekroczeniu przez dziecko wieku typowego dla tej przypadłości (czyli od trzech do sześciu lat), najprawdopodobniej mamy do...
24.90zł 18.00zł
   Pin it

Podręcznik dla rodziców, opiekunów, pedagogów i terapeutów

Czas odciąć niewidzialną pępowinę
Więź łącząca dziecko z rodzicem -- ostoją spokoju i ucieleśnieniem miłości -- jest najsilniejsza na świecie. Nic dziwnego, że maluchy tak rozpaczliwie reagują na próbę odizolowania ich od jedynego źródła poczucia bezpieczeństwa. Ale jeśli paniczny strach przed rozłąką utrzymuje się wciąż po przekroczeniu przez dziecko wieku typowego dla tej przypadłości (czyli od trzech do sześciu lat), najprawdopodobniej mamy do czynienia z lękiem separacyjnym. Ten stan może powodować dalsze problemy, zachowania unikowe i zaburzenia w rozwoju młodego człowieka.

Autorzy, czołowi naukowcy w dziedzinie lęków dziecięcych, w sposób staranny i szczegółowy przygotowali propozycje różnych sposobów przeciwdziałania takim zachowaniom. Uwzględnili przy tym wiele strategii i terapii, adaptując je do potrzeb dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Szczególną uwagę poświęcają oni niechęci do szkoły, rozróżniając jej powierzchowne i bardziej zakorzenione postaci. Jasny, zrozumiały język, praktyczne ćwiczenia oraz przykłady z życia wywodzące się z klinicznego doświadczenia oraz metod potwierdzonych naukowo pozwolą Ci pomóc Twojej córce lub synowi w:

  • wykształceniu zdecydowanych cech charakteru,
  • przejmowaniu odpowiedzialności za własne uczucia,
  • kształtowaniu samodzielności,
  • odczuwaniu pełnej radości z bycia dzieckiem.
autorChristoph Lindenberg
rok wydaniaWarszawa 1993
liczba stron168
wymiary14,5 x 21 cm
oprawamiękka
ISBN83-85386-22X
tłumaczJacek Dąbrowski
tytuł oryginałuWaldorfschulen: Angstfrei, selbstbewußt handeln. Praxis eines ve