+22 813 88 68
Porozumienie bez przemocy w mediacjach. Jak być trzecią stroną w konflikcie

Porozumienie bez przemocy w mediacjach. Jak być trzecią stroną w konflikcie

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

Przedmiotem rozważań podjętych przez Liv Larsson są trudności, jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie – jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym ukrywa się problemy, albo rozwiązuje je przy użyciu przemocy. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwolą, nie tylko mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu oraz jak odnaleźć się w roli rozjemcy. Podstawą opisanych technik i zasad postępowania jest Nonviolent Communication...
34.90zł
   Pin it

Przedmiotem rozważań podjętych przez Liv Larsson są trudności, jakie możemy napotkać podczas prowadzenia mediacji. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie – jak radzić sobie z konfliktami we współczesnym świecie, w którym ukrywa się problemy, albo rozwiązuje je przy użyciu przemocy. Zamieszczone w książce ćwiczenia pozwolą, nie tylko mediatorom, zdobyć i pogłębić praktyczną wiedzę o tym, jak działać w sytuacji konfliktu oraz jak odnaleźć się w roli rozjemcy. Podstawą opisanych technik i zasad postępowania jest Nonviolent Communication – świadome uczestnictwo, odczuwanie i doświadczanie życia – droga rozwoju zaproponowana przez dr. Marshalla Rosenberga.

Wiedza zawarta w niniejszej publikacji pomoże ci rozwiązać konflikty wśród najbliższych: rodziny, dzieci, przyjaciół, a także współpracowników. Znajdziesz tu wskazówki, jak naprawiać relacje między jednostkami oraz wewnątrz grup. Pomocne w przywracaniu dobrych stosunków mogą być także zaproponowane przez autorkę ćwiczenia.

Liv Larsson – międzynarodowa trenerka Nonviolent Communication, autorka m.in. takich publikacji, jak Nonviolent Communication i praktiken, Varning för prat oraz Lilla känsloboken. Larsson od lat prowadzi, także w Polsce, treningi NVC i warsztaty mediacji, których celem jest rozpoznanie zasad działania struktur społecznych opartych na modelu dominacji oraz znalezienie narzędzi, pozwalających na stworzenie alternatywnego systemu relacji międzyludzkich.

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

 

 

podtytułJak być trzecią stroną w konflikcie
autorLiv Larsson
rok wydaniaWarszawa 2009
liczba stron280
wymiary16.5 x 24 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-152-6
tłumaczBożenna Pawłowska-Montwłł