+22 813 88 68
Psychodrama i techniki niewerbalne

Psychodrama i techniki niewerbalne

Wydawnictwo: Eneteia

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Publikacja omawia szeroko diagnostyczne i terapeutyczne znaczenie psychodramy oraz zasady funkcjonowania małej grupy opartej na psychodramie. Uzupełnia ona inne rodzaje leczenia, w tym analityczną psychoterapię indywidualną (psychodrama z jednym pacjentem) i grupową. Zastosowanie tej formy pracy wobec różnego rodzaju grup terapeutycznych dowiodło, że improwizowana spontaniczna gra w trakcie psychodramy ma niezwykłą siłę oddziaływania i służy realizacji celów psychoterapeutycznych. W oparciu o konkretny kliniczny materiał autorzy przybliżają psychoterapeutom i...
39.50zł 34.99zł
   Pin it

Publikacja omawia szeroko diagnostyczne i terapeutyczne znaczenie psychodramy oraz zasady funkcjonowania małej grupy opartej na psychodramie. Uzupełnia ona inne rodzaje leczenia, w tym analityczną psychoterapię indywidualną (psychodrama z jednym pacjentem) i grupową. Zastosowanie tej formy pracy wobec różnego rodzaju grup terapeutycznych dowiodło, że improwizowana spontaniczna gra w trakcie psychodramy ma niezwykłą siłę oddziaływania i służy realizacji celów psychoterapeutycznych. W oparciu o konkretny kliniczny materiał autorzy przybliżają psychoterapeutom i osobom szkolącym się w psychoterapii proces grupowy w trakcie psychodramy, występujące w nim trudności, przejawy oporu i destrukcyjnych obron.

Druga część książki skupia się na niewerbalnych technikach psychoterapii, ich aspekcie diagnostycznym i terapeutycznym, omawia organizację sesji terapeutycznej opartej na technikach niewerbalnych, trudności w pracy z grupą, które można rozwiązywać przy pomocy technik niewerbalnych, jak trudność we współpracy i komunikacji w grupie, ekspresję uczuć agresywnych i rywalizacyjnych i in.

Wartościowa pozycja dla szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych pracą z grupami w dziedzinach pedagogiki specjalnej, profilaktyki społecznej i szeroko rozumianą teorią i praktyką psychoterapii.

Jerzy Pawlik - współzałożyciel i analityk szkoleniowy Instytutu Analizy Grupowej Rasztów. Ma ponad 40-letnie doświadczenie w psychoterapii psychoanalitycznej oraz analitycznej psychoterapii grupowej w Polsce. Jest autorem wielu referatów i opracowań z dziedziny psychoterapii; najważniejsza praca Psychoterapia analityczna. Formy grupowe (PWN, 1981). Posiada Certyfikat Psychoterapeuty i Superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Certyfikat Psychoterapeuty i Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej

                 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorJerzy Pawlik
rok wydania2012
liczba stron275
wymiary13.5x20.5cm
oprawamiękka ze skrzydełkami
ISBN978-83-61538-45-5