+22 813 88 68
Płatek śniegu

Płatek śniegu

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Zmysłowa i piękna opowieść o kraju kwitnącej wiśni, ośnieżonych stokach Fuji, gdzie słowo może być motylem, mienić się wszelkimi kolorami tęczy i zawierać w sobie milion znaczeń. To cudowny sen, który staje się życiem. Yuko powinien wybrać drogę mnicha albo wojownika, ale wbrew powszechnym oczekiwaniom, zostaje poetą. I pisze wiersze o śniegu. Ale, by osiągnąć mistrzostwo w poezji, musi wpierw wspiąć się na wyżyny malarstwa, muzyki, kaligrafii. I w końcu miłości. Wyrusza w góry, by tam pośród ośnieżonych szczytów odnaleźć...
19.90zł
   Pin it

Zmysłowa i piękna opowieść o kraju kwitnącej wiśni, ośnieżonych stokach Fuji, gdzie słowo może być motylem, mienić się wszelkimi kolorami tęczy i zawierać w sobie milion znaczeń. To cudowny sen, który staje się życiem.

Yuko powinien wybrać drogę mnicha albo wojownika, ale wbrew powszechnym oczekiwaniom, zostaje poetą. I pisze wiersze o śniegu. Ale, by osiągnąć mistrzostwo w poezji, musi wpierw wspiąć się na wyżyny malarstwa, muzyki, kaligrafii. I w końcu miłości.
Wyrusza w góry, by tam pośród ośnieżonych szczytów odnaleźć inspirację. To jego podróż ku oświeceniu. By stać się mistrzem, musi nauczyć się sięgać poza śnieg i biel, tak cichą i czystą, dalej, wciąż dalej, by odkryć pulsujące życiem i zmysłowością barwy, które maluje miłość. Czym byłby gdyby nie kochał? Co miałby do powiedzenie? Czy jego sztuka nie byłaby pusta?

Za sprawą swojego niewidomego mistrza Soseki i linoskoczki o imieniu Śnieg, poznaje granice sztuki, odkrywa jak łatwo jest zakłócić wewnętrzna równowagę. Ale, ostatecznie, znajduje swoją drogą, gdy miłość otwiera jego serce. I miłość staje się życiem. A poezja jest jej najczystszym ucieleśnieniem.

Yuko Akita miał dwie pasje.
Haiku.
I śnieg.


Piękna, poetycka opowieść, zwiewna, delikatna i czysta jak śnieg. Międzynarodowy bestseller - we Francji sprzedano ponad 40 000 egz., a autor porównuje się do samego Paulo Coehlo! Liczne tłumaczenia, m.in. na włoski, niemiecki i hiszpański.
 

Opowieść tak zwiewna i delikatna, jak poezja, która ją zainspirowała.
Le Figaro Litteraire
autorMaxence Fermine
rok wydaniaWarszawa 2007
liczba stron104
wymiary11,5 x 17 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-89763-58-3
tłumaczEwa Konarowska

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: