+22 813 88 68
Philippe Gratin i Straż nocna

Philippe Gratin i Straż nocna

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Skradziono Straż nocną mistrza Rembrandta. Dyrektor Rijksmuseum jest zrozpaczony: na odzyskanie obrazu ma tylko piętnaście dni, a złoczyńcy grożą, że uszkodzą bezcenny obraz obcinając� wszystkim postaciom nosy! Nie pozostaje mu nic innego, jak zaufać doświadczeniu PG, który wypuszcza swoją drużynę na przeszpiegi w plątaninie amsterdamskich kanałów. W tym samym czasie inspektor policji Olof van der Kanal i detektyw Aloisius Beck prowadzą śledztwo dotyczące głośnej i podejrzanej kradzieży diamentów. Czy PG, po wielu perypetiach, zdoła odzyskać...
18.50zł
   Pin it

Skradziono Straż nocną mistrza Rembrandta. Dyrektor Rijksmuseum jest zrozpaczony: na odzyskanie obrazu ma tylko piętnaście dni, a złoczyńcy grożą, że uszkodzą bezcenny obraz obcinając� wszystkim postaciom nosy! Nie pozostaje mu nic innego, jak zaufać doświadczeniu PG, który wypuszcza swoją drużynę na przeszpiegi w plątaninie amsterdamskich kanałów. W tym samym czasie inspektor policji Olof van der Kanal i detektyw Aloisius Beck prowadzą śledztwo dotyczące głośnej i podejrzanej kradzieży diamentów.
Czy PG, po wielu perypetiach, zdoła odzyskać obraz i diamenty? Kryminał humorystyczny do przeczytania jednym tchem, od 10 do 100 lat.

* * *

Philippe Gratin, zwany PG, jest najsłynniejszym na świecie złodziejem skradzionych dzieł sztuki. Działa z miłości do sztuki; gdy tylko jakieś dzieło zniknie, on wkracza do akcji: podąża śladami przestępców, osób często z pozoru szlachetnych, zręcznie wślizguje się do ich domów, odzyskuje skradzione przedmioty i zwraca je muzeom. Z należących do nieuczciwych kolekcjonerów kas pancernych pobiera tylko tyle pieniędzy, ile potrzebuje, by sfinansować swoje poszukiwania. Ani grosza więcej. Ze względu na nietypowy sposób działania jest poszukiwany przez policję na całym świecie, natomiast dyrektorzy najważniejszych muzeów na naszej planecie bez wahania korzystają z jego dyskretnych i darmowych usług, kiedy policja nie wie, od czego zacząć.
Philippe'owi w jego przygodach towarzyszy drużyna dziwacznych postaci: Gerardino Atomix, spec od materiałów wybuchowych i fizyk atomowy; Hivan? Scartezzini, zwany Musztarda, genialny improwizator; Lucien Luciern, zastępca szefa drużyny i treser olbrzymich myszy - berneńczyków;
Nicolao Armato, emerytowany generał, osiłek, skory do bitki i bardzo tępy;
Lam Pion, zezowata czujka chińskiego pochodzenia; I jeszcze Priscilla: jasnowłosa, fascynująca i kapryśna narzeczona PG. Każda przygoda rozgrywa się w innym dużym mieście europejskim. Z głównym wątkiem przeplata się historia miłosna oraz przygody oswojonych szczurów.
W kolejnych tomikach PG musi się zmierzyć z bogatym kolekcjonerem, a zarazem złodziejem dzieł sztuki, prawie nieomylnymi, wnikliwymi policjantami oraz dyrektorem muzeum, który może być ofiarą, lecz bywa również wspólnikiem.
PG mieszka w Paryżu w luksusowym apartamencie położonym na tyłach pralni automatycznej.

autorRenzo Mosca
rok wydaniaWarszawa 2008
liczba stron144
wymiary13,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-019-2
tłumaczKsenia Zawanowska