+22 813 88 68
Formuła szczęścia

Formuła szczęścia

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Tajemnicę szczęścia usiłowano poznać niemal od początku świata - na nic się jednak zdały starania magów i kapłanów, zaklęcia i ofiary. Dopiero "profesjonalni" badacze szczęścia ustalili, czym ono jest i jak je osiągnąć. Zabrali się jednak do tego zupełnie inaczej - zamiast horoskopów i wróżb - laboratoria, tomografy i mikroskopy, nie kwiat paproci, listek koniczyny czy biedronka, tylko kontrolowane eksperymenty. Podczas licznych, czasami kontrowersyjnych doświadczeń, udało się odkryć obszary w mózgu odpowiedzialne za...
24.90zł 18.67zł
   Pin it

Tajemnicę szczęścia usiłowano poznać niemal od początku świata - na nic się jednak zdały starania magów i kapłanów, zaklęcia i ofiary. Dopiero "profesjonalni" badacze szczęścia ustalili, czym ono jest i jak je osiągnąć. Zabrali się jednak do tego zupełnie inaczej - zamiast horoskopów i wróżb - laboratoria, tomografy i mikroskopy, nie kwiat paproci, listek koniczyny czy biedronka, tylko kontrolowane eksperymenty. Podczas licznych, czasami kontrowersyjnych doświadczeń, udało się odkryć obszary w mózgu odpowiedzialne za powstawanie szczęścia. Formuła szczęścia to błyskotliwa kompilacja diagnoz psychologów, psychoterapeutów, filozofów, lekarzy, mędrców i neurofizjologów. Dlaczego szczęście nie jest wcale przeciwieństwem nieszczęścia, jak wpływają na nas neuroprzekaźniki i hormony, jak możemy wykorzystać anatomię swojego mózgu, aby lepiej i pełniej żyć. To fascynujący reportaż o pracy mózgu, a zarazem zbiór wskazówek, jak być szczęśliwym. Przy odrobinie dobrej woli, kruche i ulotne chwile, wreszcie okrzepną. A tajemnicze "szczęście", przychodzące i odchodzące w najmniej spodziewanym momencie, oswoi się, a może nawet zadomowi.

Autorowi Formuły Szczęścia udało się porywająco i przekonywująco zbliżyć poezję do neurobiologii. Po przeczytaniu tej książki z większą czułością myślimy o naszych mózgach.

autorStefan Klein
rok wydaniaWarszawa 2004
liczba stron300
wymiary14,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN83-89763-23-0
tłumaczEwa Jasińska