+22 813 88 68
Oko Wielkiej Bogini, cz. I

Oko Wielkiej Bogini, cz. I

Wydawnictwo: Skrzydlate Słowa

Dostępność: W magazynie

Oko Wielkiej Bogini jest opowieścią o rozwoju kobiety, o przywracaniu równowagi pierwiastka żeńskiego i męskiego w świecie zdominowanym przez mężczyzn, napisaną w formie baśni dla dorosłych. Wpisuje się w nurt gender studies, fantasy, oraz Antykariery Ricka Jarowa.  Główna bohaterka Niferet wyrusza w inicjacyjną wędrówkę przez baśniowe krainy, by w każdej z nich poznać jakiś aspekt siebie samej i zdobyć narzędzia do nieuniknionej walki o utracony świat kobiet. Bohaterka zmienia się, dojrzewa, czego wizualnym symbolem są różnokolorowe...
25.00zł 22.99zł
   Pin it

Oko Wielkiej Bogini jest opowieścią o rozwoju kobiety, o przywracaniu równowagi pierwiastka żeńskiego i męskiego w świecie zdominowanym przez mężczyzn, napisaną w formie baśni dla dorosłych. Wpisuje się w nurt gender studies, fantasy, oraz Antykariery Ricka Jarowa.  Główna bohaterka Niferet wyrusza w inicjacyjną wędrówkę przez baśniowe krainy, by w każdej z nich poznać jakiś aspekt siebie samej i zdobyć narzędzia do nieuniknionej walki o utracony świat kobiet. Bohaterka zmienia się, dojrzewa, czego wizualnym symbolem są różnokolorowe suknie, które dostaje na kolejnym etapie wtajemniczenia. Jest to symboliczna wędrówka kobiecej duszy, która na początku, nieświadoma samej siebie, zostaje rzucona przez los na trudną ścieżkę rozwoju, by dzięki tej wędrówce odkryć swoje wewnętrzne bogactwo i tłumioną przez męski pierwiastek siłę. Są tu opisy inicjacyjnych kobiecych obrzędów, świata snów i koszmarów, przyjaźni oraz trudnej miłości kobiety do dwóch mężczyzn.

Oko Wielkiej Bogini jest pierwszą część trylogii z gatunku fantasy, opisującą drogę wtajemniczenia Niferet, młodej kobiety predestynowanej do wyzwolenia Samadhi. Kraina ta, rządzona niegdyś przez pokojowo nastawione kobiety, zostaje podbita przez wojowników i magów Vrittisa. Od tej pory kobiety są traktowane jako niewolnice w charakterze siły roboczej lub do rozpłodu. Podczas rabunku świątyni pęka Kryształ Wiedzy, zdobiący posąg Wielkiej Bogini – jedna połówka zostaje osadzona w berle Vrittisa, druga w amulecie kobiet, zwanym Kołem Mocy. Kobiety, z pokolenia na pokolenie, przekazują sobie amulet w nadziei, że jednej z nich uda się przejść całą drogę wtajemniczenia i wyzwolić Samadhi. Pewnego dnia, stara Enona ze zbrojowni, gdzie uwięzione kobiety wyplatają kolczugi dla wojowników, przekazuje Koło Mocy młodej Niferet, która rusza w drogę, ścigana przez wszystkich.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

 

autorBarbara Srebro
rok wydaniaKraków 2010
liczba stron115
wymiary15 x 21 cm
ISBN978-83-932061-0-0