+22 813 88 68
Nocna Pani

Nocna Pani

Wydawnictwo: Nuit Magique

Dostępność: W magazynie

         Pierwsza książka na polskim rynku, poruszająca w sposób zbeletryzowany, m.in. problem pedofilii żeńskiej.         Akcja książki rozpoczyna się w stadninie końskiej, w świecie ciekawych osobowości, zarówno ludzkich, jak końskich.         Miłośnicy nietuzinkowych ludzi i nietypowych koni, znajdą tu dużo ciekawych rzeczy dla siebie.         Autorka, Barbara Wągiel korzysta tu z dwóch swoich...
20.00zł 18.18zł
   Pin it

         Pierwsza książka na polskim rynku, poruszająca w sposób zbeletryzowany, m.in. problem pedofilii żeńskiej.
         Akcja książki rozpoczyna się w stadninie końskiej, w świecie ciekawych osobowości, zarówno ludzkich, jak końskich.
         Miłośnicy nietuzinkowych ludzi i nietypowych koni, znajdą tu dużo ciekawych rzeczy dla siebie.
         Autorka, Barbara Wągiel korzysta tu z dwóch swoich zawodów: jest literatką, laureatką wielu nagród literackich, a jednocześnie jest psychologiem terapeutą. Oba zajęcia tworzą w książce ważny tandem, przyczyniając się do satysfakcji, jaką wynoszą czytelnicy i miłośnicy dobrej literatury, szukający też pomocy po przeżytych nadużyciach seksualnych.
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że kobiety również potrafią być pedofilkami.
W powszechnym micie matki – jest ona fundamentem rodziny. Matka zawsze kocha i można na nią liczyć.
Książka Nocna Pani pokazuje też inny świat, często niedopuszczany do świadomości społecznej – ukazuje, że matka nie zawsze jest tym fundamentem rodziny.
Dla ludzi niemających nic wspólnego z nadużyciami seksualnymi ta powieść pozwala zapoznać się z tym ważnym społecznie problemem. Jak pisze krytyk literacki Marta Berowska  – „Nocna Pani jest postacią niepokojącą i dopóki nie dowiemy się, jak – dalece zła, zepsuta i okrutna – może występować jako postać z bajki o czarownicy”.
Gdyby nie przeszłość, dwoje ludzi mających takie same pasje, mogłoby być szczęśliwą parą.
Ale przeszłość zaczyna wyciągać pazury po teraźniejszość. Zaczyna się dziać to, co dr Andrzej Depko kiedyś określił: „Dziecko zapomniało, ale dorosły cierpi”. Coś, co wydarzyło się wiele lat temu, powoduje zmiany w życiu obecnym.
Jak pisze Jolanta Ogonowska na okładce książki Nocna Pani – „może dzięki tej lekturze znajdą się osoby, dla których ta książka będzie drogowskazem, a determinacja Adama – bohatera książki – doda im sił do oswajania i przezwyciężania własnej traumy.
Książka jest pięknie wydana, bogato ilustrowana, nadaje się na prezent.

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorBarbara Wągiel
liczba stron72
wymiary13 x 20 cm
oprawamiękka ze skrzydełkami
ISBN978-83-63812-00-3