+22 813 88 68
Tajemnice kobiet

Tajemnice kobiet

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Tajemnice kobiet są o nas - kobietach w różnym wieku, z dziećmi i bez, w związkach i samotnych. Moje rozmówczynie znają nasze serca, tęsknoty i lęki. Razem z Nimi szukam, poznaję kobiece historie, dotykam miejsc wstydliwych i szczęśliwych. Te spotkania były dla mnie ważne. Pragnę, aby były ważne także dla Was. Renata Dziurdzikowska     Spis treści: Magda Środa: Pani także jest feministką Maria Janion: Córki są do wielkich zadań Majka Jaworska: Milczenie kobiet Majka Jaworska: Zapomniałam, że żyję Urszula...
34.90zł
   Pin it

Tajemnice kobiet są o nas - kobietach w różnym wieku, z dziećmi i bez, w związkach i samotnych. Moje rozmówczynie znają nasze serca, tęsknoty i lęki. Razem z Nimi szukam, poznaję kobiece historie, dotykam miejsc wstydliwych i szczęśliwych. Te spotkania były dla mnie ważne. Pragnę, aby były ważne także dla Was.

Renata Dziurdzikowska

 

 

Spis treści:

Magda Środa: Pani także jest feministką
Maria Janion: Córki są do wielkich zadań
Majka Jaworska: Milczenie kobiet
Majka Jaworska: Zapomniałam, że żyję
Urszula Nowakowska: Przemoc to przestępstwo
Anna Nowakowska: Przeklęte
Iza Sznajder: Śni mi się czerwona sukienka
Maja Storch: Cień tygrysicy
Sonia Raduńska: Mówię życiu TAK
Tanna Jakubowicz-Mount: Niepospolite ruszenie kobiet
Sunya Kjolhede: Odpowiedź jest w ciszy

Połowa świata, w jakim żyjemy, to kobiety. Babki, matki, siostry, partnerki, przyjaciółki, córki, współpracownice, szefowe wywierają na nas głęboki wpływ i co najmniej w połowie nas kształtują. W tym sensie mężczyźni należą również do świata kobiet, są w nim zanurzeni. W jakim stopniu znamy i rozumiemy ten świat? Skupieni na własnych potrzebach, celach, problemach i wyzwaniach zwykliśmy patrzeć na rzeczywistość przez własne wybiórcze i stereotypowe okulary. W efekcie zakłóca to nasze relacje z kobietami, rodzi nieporozumienia i w końcu pogłębia naszą męską izolację, samotność i bolesną, choć często nieświadomą i tłumioną tęsknotę za tak bliskim, a zarazem dalekim "pierwiastkiem" kobiecym.
Dlatego "Tajemnice kobiet" to książka także dla mężczyzn. Jak mówi prof. Maria Janion "poznanie jest lekarstwem". Aby uzdrowić naszą więź z żeńską połową świata, takie lekarstwo jest nam mężczyznom nieodzowne. Tylko uświadomienie sobie punktu widzenia współczesnych kobiet, ich potrzeb, uczuć, dążeń, ich "mapy świata" pozwala budować relacje satysfakcjonujące obie płcie. "Przeglądam się w drugiej kobiecie jak w lustrze" - powiada Tanna Jakubowicz-Mount. To samo można powiedzieć o mężczyznach: kobiety są naszym zwierciadłem, a ta książka może pomóc nam spojrzeć w nie w świeży sposób i dostrzec to, co wcześniej było niewidoczne, także w nas samych. Tajemnice kobiet, nasze tajemnice.

Benedykt Krzysztof Peczko, psychoterapeuta, dyrektor Polskiego Instytutu NLP

Żyjemy w świecie, w którym - jak mówi jedna z rozmówczyń Renaty - "wbrew pozorom najniebezpieczniejszym miejscem dla kobiet nie jest ciemny park, ale własny dom." Wszyscy wiemy, że trzeba to zmienić, ale bohaterkom tej książki nie wystarcza wiedza - one świat zmieniają. Chylę czoło przed ich mądrością i siłą.
To książka dla każdej z nas. Ważna i potrzebna, choć tak chciałabym dożyć czasów, kiedy potrzebna już nikomu nie będzie.

Basia Stępień, tłumaczka

Każda z rozmówczyń Renaty ma ważną sprawę do przekazania, do ujawnienia, a czytelniczka dopowiada, co sama o tym sądzi, co wie: jaką miała matkę, jaką była córką, jaka jest jej córka, czy jest solidarna z innymi kobietami, czy poddałaby się aborcji, jakie są granice wolności, kto nam je zakreśla? Czy w medytacji można znaleźć ukojenie w lęku przed śmiercią? Gdzie szukać miłości? Na wiele pytań znajdziemy tu odpowiedź.
Znajdujemy się razem z autorką w przestrzeniach dotąd nieznanych, mimo że przecież problemy, jakie porusza, przewijają się ciągle przez nasze życie. Jednak umykają, bo rzadko są tak pogłębione. Zestaw nazwisk w spisie treści daje gwarancję jakości, a forma, jaką nadała książce Renata jest spójna w swej różnorodności, tak jak różnorodny jest świat kobiet, któremu wciąż brak łącznika, jakim jest nasza kobieca solidarność.

Krystyna Kofta, pisarka

Renata Dziurdzikowska, dziennikarka "Zwierciadła", specjalizująca się w zagadnieniach psychologii, rozwoju osobistego i duchowości. Autorka książek "21 portretów, czyli jak żyć tu i teraz" (Wydawnictwo MEDIUM) i z Wojciechem Eichelbergerem "Zatrzymaj się" (Santorski&CO), "Siedem boskich pomyłek" ("Do"), "Mężczyzna też człowiek" ("Drzewo Babel"). Większość rozmów, które składają się na "Tajemnice kobiet" została opublikowana w "Zwierciadle".
Mieszka z mężem i kotami na skraju Puszczy Kampinoskiej, gdzie ma drzewo, pod którym medytuje.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorRenata Dziurdzikowska
rok wydaniaWarszawa 2006
liczba stron132
wymiary21,5 x 20,5 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-60207-89-5

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: