+22 813 88 68
Psychoterapia analityczna

Psychoterapia analityczna

Wydawnictwo: Eneteia

Dostępność: W magazynie

Jest to nowe, poszerzone wydanie opracowania analitycznej psychoterapii grupowej. Redaktorem podręcznika jest kierownik słynnego ośrodka terapeutycznego w Rasztowie. Książka omawia takie kwestie teorii i praktyki, jak założenia analitycznej psychoterapii grupowej, organizacja procesu leczenia w małej grupie, zadania i rola terapeuty, fazy procesu grupowego, zagadnienia kliniczne, superwizję w pracy z grupami i in. Podręcznik adresowany do studentów psychologii, psychoterapeutów, psychologów klinicznych, osób interesujących się psychoanalizą,...
55.00zł 50.00zł
   Pin it


Jest to nowe, poszerzone wydanie opracowania analitycznej psychoterapii grupowej. Redaktorem podręcznika jest kierownik słynnego ośrodka terapeutycznego w Rasztowie. Książka omawia takie kwestie teorii i praktyki, jak założenia analitycznej psychoterapii grupowej, organizacja procesu leczenia w małej grupie, zadania i rola terapeuty, fazy procesu grupowego, zagadnienia kliniczne, superwizję w pracy z grupami i in.
Podręcznik adresowany do studentów psychologii, psychoterapeutów, psychologów klinicznych, osób interesujących się psychoanalizą, szkolących się w psychoterapii, zajmujących się doradztwem i procesami grupowymi.

„Książka Jerzego Pawlika i jego współpracowników to – w moim przekonaniu – praca z kilku powodów wyjątkowa: 1) jest dziełem autorów polskich, którzy w sposób twórczy łączą myśl i dokonania twórców zagranicznych z własnymi refleksjami i przemyśleniami; 2) autorzy to osoby na co dzień będące terapeutami renomowanego ośrodka („Rasztów” ma dziś dla polskich terapeutów rangę symbolu, a jednocześnie jest stale rozwijającą się placówką usługową, dydaktyczną i naukową); 3) prezentując perspektywę psychoanalityczną, autorzy zadają kłam tym spośród krytyków tego podejścia, którzy twierdzą, że jest to szkoła dogmatyczna i skostniała, ograniczająca się do egzegezy prac jej założyciela.
W wypadku tej publikacji, zasługującej na miano podręcznika, śmiało można mówić o szerokim spectrum potencjalnych czytelników: doświadczony terapeuta będzie miał możliwość pogłębienia i uporządkowania swojej wiedzy, a początkujący znajdzie tu wyjaśnienie skomplikowanych nieraz zagadnień opisanych przystępnym językiem, natomiast nauczyciel psychoterapii znajdzie tu użyteczną „ściągę” w zakresie kluczowych tematów psychoanalitycznych”.
Prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro
   ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS  
autorred. Jerzy Pawlik
rok wydaniaWarszawa 2008
liczba stron397
wymiary17 x 24 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-85713-80-7