+22 813 88 68
Jak odzyskać i zachować zdrowie

Jak odzyskać i zachować zdrowie

Wydawnictwo: Sursum

Dostępność: W magazynie

  Na co zwracamy uwagę, kiedy szukamy uzdrowienia? W pierwszej kolejności na nasze ciało. W nim szukamy ukojenia. Poza nim ważną rolę w procesie zdrowienia odgrywają: nasza dusza i nasze uczucia. Należy leczyć je we właściwy sposób, gdyż ból duszy odczuwamy o wiele intensywniej, niż ból ciała. Do kogo należy nasza dusza? Skąd czerpie wiarę, że uzdrowi ciało i siebie samą? Z miłości. Z miłości, która wychodzi daleko poza to, co każe nam chorować. Książka ta pokaże Wam drogę do każdego z tych trzech obszarów. Ciała,...
30.00zł
   Pin it
 

Na co zwracamy uwagę, kiedy szukamy uzdrowienia? W pierwszej kolejności na nasze ciało. W nim szukamy ukojenia. Poza nim ważną rolę w procesie zdrowienia odgrywają: nasza dusza i nasze uczucia. Należy leczyć je we właściwy sposób, gdyż ból duszy odczuwamy o wiele intensywniej, niż ból ciała. Do kogo należy nasza dusza? Skąd czerpie wiarę, że uzdrowi ciało i siebie samą? Z miłości. Z miłości, która wychodzi daleko poza to, co każe nam chorować.

Książka ta pokaże Wam drogę do każdego z tych trzech obszarów. Ciała, duszy i ducha. Przeprowadzi przez medytacje i ćwiczenia tak, abyście sami rozpoczęli drogę ku zdrowiu.

Jest to książka niosąca nadzieję. 

 

Bert Hellinger - studiował filozofię, teologię i pedagogikę, autor jednej z najbardziej kontrowersyjnych metod współczesnej terapii tzw. ustawień systemowych. 

Jak pracuje się metodą Berta Hellingera, zwaną najczęściej ustawieniami rodzinnymi albo ustawieniami systemowymi? Klient, który sformułował swój problem czy nazwał sprawę, nad którą chce pracować, wybiera (kierując się intuicją) z grupy obecnej na warsztacie reprezentantów dla osób ze swojej rodziny oraz dla siebie i ustawia ich w przestrzeni, kierując się swoim wewnętrznym obrazem rodziny. Zwykle zauważa, że osoby te zachowują się czy wypowiadają bardzo podobnie do osób, które reprezentują, a o których niczego przecież nie wiedzą. Coś zaczyna się z nimi dziać, czasem doświadczają silnych uczuć, czasem wręcz fizycznego bólu, mogą mieć poczucie, że kogoś brakuje albo że same chcą odejść. Terapeuta, kierując się odczuciami reprezentantów, pomaga odtworzyć pierwotny porządek rodziny, na przykład dostawiając brakujące osoby lub proponując rytuały przywracające każdemu jego właściwe miejsce i właściwą rolę. Może poprosić dzieci, by okazały szacunek swoim dziadkom i rodzicom, składając przed nimi pokłon, drugą żonę, by okazała szacunek pierwszej żonie, dać zmarłemu dziecku należne mu miejsce. Kiedy porządek zostaje odnaleziony, wszyscy uczestniczący w ustawieniu odczuwają ulgę, a klient zwykle doświadcza wewnętrznego poruszenia. W podobny sposób poszukuje się rozwiązań dla firm czy organizacji. 

Z całą pewnością metoda ta nie jest remedium na wszystkie trudności i problemy. Nie może być stosowana zamiast terapii, gdy wskazana jest stopniowa, dłuższa praca. Dobrze sprawdza się natomiast jako impuls do zmiany, szczególnie w obszarze relacji w rodzinie. Jej wpływu doświadczają nie tylko osoby ustawiające, ale także osoby będące reprezentantami i pozostali uczestnicy warsztatu.

    ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS
autorBert Hellinger
rok wydaniaWrocław 2014
liczba stron128
wymiary13,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBNISBN 978-83918041-7-9
tłumaczAnna Choińska