+22 813 88 68
Istoty ulotne

Istoty ulotne

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

W tym zbiorze, złożonym z dziesięciu poruszających opowieści o psychoterapii, wybitny psychiatra Irvin D. Yalom odkrywa przed oczami czytelnika tajemnice, frustracje, tragizm i humor, które są nieodłączną częścią nie tylko pracy terapeutycznej, ale także samego życia. Zbliżając się do kresu swojej długiej i błyskotliwej kariery, Yalom przywołuje zawodowe doświadczenia, zarówno najświeższe, jak i dawno minione, by zmierzyć się z dwoma największymi wyzwaniami, którym musi stawić czoło każdy człowiek: jak w wartościowy sposób przeżyć...
24.99zł 22.50zł
   Pin it

W tym zbiorze, złożonym z dziesięciu poruszających opowieści o psychoterapii, wybitny psychiatra Irvin D. Yalom odkrywa przed oczami czytelnika tajemnice, frustracje, tragizm i humor, które są nieodłączną częścią nie tylko pracy terapeutycznej, ale także samego życia. Zbliżając się do kresu swojej długiej i błyskotliwej kariery, Yalom przywołuje zawodowe doświadczenia, zarówno najświeższe, jak i dawno minione, by zmierzyć się z dwoma największymi wyzwaniami, którym musi stawić czoło każdy człowiek: jak w wartościowy sposób przeżyć życie i jak radzić sobie z perspektywą jego nieuchronnego końca.

 

Rozważając dylematy swoich pacjentów, Yalom nie tylko pozwala nam na fascynujący wgląd w ich osobiste pragnienia i motywacje, lecz także opowiada o wysiłkach, jakie musi podejmować, by pogodzić własne życie emocjonalne z wymaganiami, jakie stawia mu profesja terapeuty. Dzięki współczuciu i pokorze lekarza oraz mistrzowskiej narracji doświadczonego literata pokazuje, że proces psychoterapii może należeć do najbardziej poruszających ludzkich dramatów. Ta szczera, inspirująca i niezwykle wciągająca książka bez lęku zagłębia się w ludzką duszę z całym jej bagażem cierpienia, rozterek i nadziei.

 

 

„Dr Yalom po raz kolejny pokazuje, że jeśli materiał psychoterapii trafi we właściwe ręce, to w niczym nie ustępuje najbogatszej i najbardziej pomysłowej fikcji literackiej”.

„New York Times”

 

„Yalom, podobnie jak Freud, jest błyskotliwym a zarazem rozważnym pisarzem. Fascynujące, poruszające, inspirujące i zaskakujące historie terapeutyczne opowiada w sposób oszczędny, a co najciekawsze, z poczuciem humoru”.

„Washington Post Book World”

 

„Yalom jest utalentowanym narratorem, jak świadczą te opowiadania, nie mniej utalentowanym psychoterapeutą”.

„Los Angeles Times”

 

 

Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Jeden z głównych przedstawicieli egzystencjalnego podejścia w psychoterapii.

Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. Do najbardziej znanych należą: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Religia i psychiatria, Patrząc w słońce. Jak przezwyciężyć grozę śmierci, Dar terapii, Kat miłości, Mama i sens życia, Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał, Kuracja według Schopenhauera.

autorIrvin D. Yalom
rok wydaniaWarszawa 2015
liczba stron168
wymiary13,4 x 29,5
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-972-0
tłumaczPaweł Luboński