+22 813 88 68
Bromba i filozofia

Bromba i filozofia

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: Chwilowy brak towaru

  Książka Bromba i filozofia Macieja Wojtyszko została KSIĄŻKĄ ROKU 2004 - otrzymała nagrodę literacką polskiej sekcji IBBY. Książka Macieja Wojtyszko zodbyła także WYRÓŻNIENIE w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku 2004 " organizowanym przez Fundację "Świat Dziecka" Nagroda IBBY - Asahi Reading Promotion Award, przyznawana przez IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych), a sponsorowana przez japoński koncern prasowy Asahi Shimbun, jest przyznawana projektom prowadzonym przez grupy lub instytucje, mające wielki wkład w...
29.99zł 26.74zł
   Pin it

 

Książka Bromba i filozofia Macieja Wojtyszko została KSIĄŻKĄ ROKU 2004 - otrzymała nagrodę literacką polskiej sekcji IBBY. Książka Macieja Wojtyszko zodbyła także WYRÓŻNIENIE w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku 2004 " organizowanym przez Fundację "Świat Dziecka"
Nagroda IBBY - Asahi Reading Promotion Award, przyznawana przez IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych), a sponsorowana przez japoński koncern prasowy Asahi Shimbun, jest przyznawana projektom prowadzonym przez grupy lub instytucje, mające wielki wkład w promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Bromba od dawna interesuje się filozofią. Można powiedzieć, że to jej Wielka Pasja. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znów ona! Ona a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity - wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozważanie najistotniejszych problemów w gronie starych przyjaciół?

O warunkach wstępnych, poszukiwaniu pewności, kłopotach z prawdą, wyjaśnianiu co jest czym, ustalaniu co z tego wynika, o byciu osobą i rozmowach między osobami, o tych co nie czują się winni, umiarze, "tu i teraz", transformacji zwierzątka i pożytku płynącym z muzyki. I jeszcze o wielu innych sprawach, których lista mogłaby być bardzo długa. Kto lubił Brombę, gdy była młodsza, nie poczuje się rozczarowany. Kto ją dopiero teraz pozna, młody czy stary, i posłucha, co ma do powiedzenia na temat wielce szacownej filozofii, w towarzystwie przesympatycznej kompanii - powinien być rozczarowany. Ale tylko dlatego, że jej wcześniej nie spotkał.

 

autorMaciej Wojtyszko
rok wydaniaWrzesień 2004
liczba stron128
wymiary22,0 x 16,5 cm
oprawatwarda
ISBN83-89763-22-2