+22 813 88 68
Przygody Rózi i chłopca o imieniu Dziadek

Przygody Rózi i chłopca o imieniu Dziadek

Wydawnictwo: Charaktery

Dostępność: W magazynie

Elliot Aronson przyznał, że jego ulubioną metodą nauczania jest opowiadanie historii, które w obrazowy sposób objaśniają złożone i abstrakcyjne zagadnienia oraz sprawiają, że zapadają słuchaczom w pamięć. Kiedy okazało się, że jego sześcioletnie wnuczka Ruthie ma poważne kłopoty z czytaniem i może nie przejść do drugiej klasy, wpadł na pomysł, aby wspólnie z nią wymyślić historię. Ponieważ sam (ze względu na chorobę siatkówki) ledwo już widział, każde słowo, które wspólnie wymyślili spisywał wielkimi literami na...
19.00zł 17.00zł
   Pin it

Elliot Aronson przyznał, że jego ulubioną metodą nauczania jest opowiadanie historii, które w obrazowy sposób objaśniają złożone i abstrakcyjne zagadnienia oraz sprawiają, że zapadają słuchaczom w pamięć.
Kiedy okazało się, że jego sześcioletnie wnuczka Ruthie ma poważne kłopoty z czytaniem i może nie przejść do drugiej klasy, wpadł na pomysł, aby wspólnie z nią wymyślić historię. Ponieważ sam (ze względu na chorobę siatkówki) ledwo już widział, każde słowo, które wspólnie wymyślili spisywał wielkimi literami na kartkach.
Tak się spotkało dwóch autorów: `jeden nie potrafił czytać, drugi z kolei nie mógł prawie odgadnąć litery nawet dużego rozmiaru`.
Aronson prosił wnuczkę, by co jakiś czas przypominała mu, co działo się na początku powieści. Układanie historii było dla niej niezwykle interesujące, nie wiązało się ze stresem, dlatego z wielkim zapałem szukała liter i `Po kilku dniach potrafiła czytać całe zdania, a po miesiącu nie mogła przestać czytać`.
"Przygody Rózi i chłopca o imieniu Dziadek" to doskonały przykład na to, że najprostsze metody bywają najskuteczniejsze oraz dowód, że dzieci potrafią zrozumieć o wiele więcej, niż nam się może wydawać.

A czy Wy, Drodzy Czytelnicy, próbowaliście kiedykolwiek układać ze swoimi dziećmi baśnie, bajki i inne niesamowite historie?
Według Joanny Krzyżanek, znakomitej autorki książek dla dzieci, wspólne spędzanie czasu przy baśniach pozwala rodzicom i dzieciom lepiej się poznać, lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość, skłania do stawiania pytań i wspólnego poszukiwania na nie odpowiedzi, sprzyja nabywaniu nowych umiejętności, ośmiela i zachęca do odkrywania nieznanego.

autorElliot Aronson, Ruth Aronson
rok wydania2012
liczba stron42
wymiary22,5x24,5 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-931962-9-6