+22 813 88 68
Wewnętrzne dziecko

Wewnętrzne dziecko

Wydawnictwo: Studio Emka

Dostępność: W magazynie

W trzy lata po wydaniu książki „Poznaj swój głos” (powinnam była dać tytuł: „POZNAJ SWÓJ GŁOS, A POZNASZ SIEBIE”) postanowiłam, na prośbę czytelników, podjąć próbę dokładniejszego opisania sposobów rozmawiania z wewnętrznym dzieckiem przedstawiając problemy, z którymi najczęściej się spotykałam w mojej pracy pedagogicznej. Książka ta jest drugą częścią „Poznaj swój głos”, z której czytelnik znajdzie kilka cytatów. Tym razem niewiele będzie o głosie, choć tak...
29.00zł 26.00zł
   Pin it

W trzy lata po wydaniu książki „Poznaj swój głos” (powinnam była dać tytuł: „POZNAJ SWÓJ GŁOS, A POZNASZ SIEBIE”) postanowiłam, na prośbę czytelników, podjąć próbę dokładniejszego opisania sposobów rozmawiania z wewnętrznym dzieckiem przedstawiając problemy, z którymi najczęściej się spotykałam w mojej pracy pedagogicznej. Książka ta jest drugą częścią „Poznaj swój głos”, z której czytelnik znajdzie kilka cytatów. Tym razem niewiele będzie o głosie, choć tak naprawdę niemal zawsze zaczyna się od głosu, a raczej od problemów z głosem i kończy się na odnalezionym własnym głosie. Każdego, kto chce więcej na ten temat przeczytać i poznać ćwiczenia na uwalnianie głosu, odsyłam do „Poznaj swój głos”. Tu zajmę się tym jak dziecku dać głos.
Termin wewnętrzne dziecko nie jest nowy - spotykamy go w wielu terapiach i technikach pracy w wyobraźni. Najczęściej dotyczy on wykonywania doraźnych ćwiczeń, natomiast ja proponuję (i być może w tym nowość pomysłu) wziąć dziecko za rękę i prowadzić je całe życie. To daje inną perspektywę i bardzo ożywia nasze zdolności twórcze i opiekuńcze, a także ułatwia nam planowanie życia – w jego podstawowych zarysach - na wiele lat do przodu (jak to czyni prawdziwy rodzic).
Tak oto spróbuję w tej książce przybliżyć ideę pracy z dzieckiem podając więcej niż w poprzedniej książce dokładnych przykładów zachowań, jakie możemy dziecku zaproponować, prosząc przy tym by zainteresowani nie trzymali się tych przykładów kurczowo, ale by traktowali je jako jedne z możliwych i wymyślali nowe, własne zachowania. Nie oddawajmy naszego życia w niczyje ręce!!!
Bądźmy zawsze twórczo poszukujący własnych rozwiązań, korzystając z podanych nam pomysłów jako zwrócenia naszej uwagi na nowe możliwości – a tych nigdy nie ma końca.

  ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorAneta Łastik
rok wydaniaWarszawa 2008
liczba stron200
wymiary14,5 x 22 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-60656-02-0