+22 813 88 68
Warszawa. Stare i Nowe Miasto

Warszawa. Stare i Nowe Miasto

Wydawnictwo: Veda

Dostępność: W magazynie

Tytułowa “6” to sześcioro dzieci, które wraz z rodzicami będą zwiedzać swój kraj. Zabawne perypetie i dialogi, a także śmieszne rysunki urozmaicą dzieciom poznawanie historii Polski oraz jej zabytków. Rodzina Gościmskich mieszka w Warszawie od wielu pokoleń i to miasto jest im szczególnie bliskie, tak jak autorkom i wydawnictwu, które od wielu lat wydaje varsaviana. Seria przewodników po Warszawie składa się z siedmiu części. Tom pierwszy Warszawa. Stare i Nowe Miasto ma ułatwić rodzicom i opiekunom zaplanowanie...
29.00zł 26.00zł
   Pin it

Tytułowa “6” to sześcioro dzieci, które wraz z rodzicami będą zwiedzać swój kraj. Zabawne perypetie i dialogi, a także śmieszne rysunki urozmaicą dzieciom poznawanie historii Polski oraz jej zabytków.

Rodzina Gościmskich mieszka w Warszawie od wielu pokoleń i to miasto jest im szczególnie bliskie, tak jak autorkom i wydawnictwu, które od wielu lat wydaje varsaviana. Seria przewodników po Warszawie składa się z siedmiu części.

Tom pierwszy Warszawa. Stare i Nowe Miasto ma ułatwić rodzicom i opiekunom zaplanowanie wspólnych wycieczek w obrębie Starego i Nowego Miasta w taki sposób, aby dzieci przy pomocy dorosłych mogły w lekki i przyjemny sposób przyswoić sobie podstawowe informacje o historii grodu Warsa i Sawy, jego najważniejszych zabytkach i warszawskich legendach (o warszawskiej Syrence, o Bazyliszku, o Warsie i Sawie).

Na marginesach stron zostały umieszczone informacje dotyczące obiektów mijanych po drodze, ułatwiające rodzicom odpowiadanie na trudne pytania dzieci, w rodzaju: – Co to jest? W końcowej części książki znajduje się rozdział adresowany do rodziców zawierajàcy najważniejsze fakty i daty z historii miasta oraz informacje na temat stylów w architekturze, wzbogacone słowniczkiem używanych terminów. Do książki dołączona jest mapka, którą można zabrać na spacer.

Przewodniki z serii Polska na 6 to:

 • seria książek dla dzieci w wieku 5–12 lat i ich rodziców, które łączą funkcję książki do czytania i przewodnika turystycznego
 • zwięzła historia Warszawy i najważniejszych zabytków
 • opis stylów architektonicznych
 • słowniczek przydatnych terminów
 • jako załącznik mapka tras do zabrania ze sobą na spacer

Atuty serii Polska na 6:

 • dbałość o język zrozumiały dla dzieci
 • piękne, kolorowe ilustracje
 • sympatyczne postacie głównych bohaterów – warszawskiej rodziny Gościmskich
 • przystępna i atrakcyjna forma edukacji dla dzieci
 • możliwość rodzinnego poznawania ciekawych miejsc, legend i historii miasta
 • interaktywna strona Polska na 6
autorMarianna Gal
rok wydaniaWarszawa 2009
liczba stron62
wymiary24 x 21cm
oprawatwarda
ISBN978-83-61932-02-4