+22 813 88 68
Szczęście we troje - Rozwój dziecka. Przewodnik dla rodziców

Szczęście we troje - Rozwój dziecka. Przewodnik dla rodziców

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Do największych osiągnięć współczesnej psychologii należą odkrycia dotyczące prawidłowości rozwoju małego dziecka. Wiemy dziś, że przez pierwsze trzy lata kształtują się zręby charakteru na całą resztę życia, że już niemowlę czuje i doświadcza kontaktu z otoczeniem w niezwykle złożony sposób.  Wrażliwi rodzice przyjmują tę wiedzę z wielkim poczuciem odpowiedzialności i właśnie do nich jest skierowana ta prosta i mądra książka. Z jednej strony znajdujemy w niej syntezę niezbędnych wiadomości o wzrastaniu malutkiego człowieka, z...
5.00zł 3.99zł
   Pin it

Do największych osiągnięć współczesnej psychologii należą odkrycia dotyczące prawidłowości rozwoju małego dziecka. Wiemy dziś, że przez pierwsze trzy lata kształtują się zręby charakteru na całą resztę życia, że już niemowlę czuje i doświadcza kontaktu z otoczeniem w niezwykle złożony sposób.  Wrażliwi rodzice przyjmują tę wiedzę z wielkim poczuciem odpowiedzialności i właśnie do nich jest skierowana ta prosta i mądra książka. Z jednej strony znajdujemy w niej syntezę niezbędnych wiadomości o wzrastaniu malutkiego człowieka, z drugiej Autorkal przekonuje nas, że każde dziecko rozwija się w swoim rytmie, któremu mozna zaufać, rezygnując z porównywania swojego dziecka z innymi i kurczowego trzymania się sformułowanych przez ekspertów norm. "To, czy dziecko na początku rozwija się szybciej czy wolniej, ma nieweilki wpływ na jego późniejszy wdzięk, wysportowanie czy inteligencję" - pisze Camilla Jessel.

Dzięki oparciu przekazu o autentyczną, ilustrowaną zdjęciami historię młodych rodziców i ich nowo narodzonego dziecka, ksiązka ta w równym stopniu porusza nasze umysły i serca. A równocześnie zaangażowanie emocjonalne i intelektualne jest właśnie kluczem do szczęśliwego i mądrego rodzicielstwa.

                                                                                                                            Jacek Santorski

autorCamilla Jessel
rok wydaniaWarszawa 1993
liczba stron98
wymiary14.5 x 20.5 cm
oprawamiękka
ISBN83-85386-36-X
tłumaczMaja Glińska-Mroszczak
tytuł oryginałuBirth to Three