+22 813 88 68
Świadomość ciała

Świadomość ciała

Wydawnictwo: Kined

Dostępność: W magazynie

  Eric Franklin podpowiada, jak stosować techniki mentalne, aby poprawić postawę ciała i zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe. Książka pisana była z myślą o nauczycielach, instruktorach tańca, tancerzach, aktorach i specjalistach od ruchu, tymczasem powstało kompendium przydatne także dla laików. W konstruowaniu obrazów mentalnych pomoże Czytelnikowi niemal 200 rysunków. Książka pozwala nam zrozumieć, jak ważna jest dobra postawa i dynamiczny obraz ciała nauczyć się, jak przez obrazy mentalne wpływać na sposób...
110.00zł 98.70zł
   Pin it
 
Eric Franklin podpowiada, jak stosować techniki mentalne, aby poprawić postawę ciała i zlikwidować nadmierne napięcie mięśniowe. Książka pisana była z myślą o nauczycielach, instruktorach tańca, tancerzach, aktorach i specjalistach od ruchu, tymczasem powstało kompendium przydatne także dla laików. W konstruowaniu obrazów mentalnych pomoże Czytelnikowi niemal 200 rysunków.

Książka pozwala nam

  • zrozumieć, jak ważna jest dobra postawa i dynamiczny obraz ciała
  • nauczyć się, jak przez obrazy mentalne wpływać na sposób poruszania się i wyrażać siebie przez ciało
  • zrozumieć podstawowe prawa biomechaniki i anatomii, do których odwołują się obrazy mentalne
  • odkryć, jak można stosować prawa fizyki do osiągnięcia stabilnej, a zarazem płynnej równowagi w mięśniach i stawach
  • przeprowadzić 315 ćwiczeń mentalnych, które pozwalają na wysublimowane postawy i pogłębienie świadomości własnego ciała
  • opanować 26 układów ćwiczeń, które służą kształtowaniu prawidłowej postawy.

Ćwicząc, zaufajmy sile wyobraźni i doskonalmy sposób, w jaki się poruszamy.
/Eric N. Franklin/

Od autorki:

"... wierzę, że ze "Świadomości ciała" skorzystają choreoterapeuci, tancerze, instruktorzy tańca, jogi, areobicu, trenerzy sportowi oraz osoby stosujące wszelkie rodzaje improwizacji tanecznej i ruchu w pracy, terapii, aby jeszcze lepiej zrozumieć i wykorzystać potencjał jakim dysponują. Mam nadzieję, że sięgną po nią kinezjolodzy, masażyści, fizykoterapeuci, rehabilitanci i ich pacjenci, aby nawiązać lepszą współpracę i utrwalić osiągnięte efekty.
Tę książkę polecam również osobom, które indywidualnie pracują ze swoim ciałem, aby je bardziej zrozumieć i w bezpieczny sposób wspierać w dobrych nawykach, zdrowiu i rozwoju..."

               ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorEric N. Franklin
rok wydania2007
liczba stron318
wymiary21 x 29,7 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-924032-1-0