+22 813 88 68
Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa

Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa

Wydawnictwo: Inne

Dostępność: W magazynie

Czy Krowę może porwać huragan? Czy Sowa lubi rozmawiać przez telefon? Co to jest bezyz Gąsienicy i jak rozmawiać z Wielorybem? Jeśli chcecie znać odpowiedzi, przeczytajcie książkę Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa. Znajdziecie tam dodatkowo odpowiedzi na pytania, które zadawaliście  jako dzieci, a dziś zadają Wasze dzieci. Książka jest doświadczeniem zwyczajnej rozmowy i nieskomplikowanej logiki. Dla dzieci będzie to po prostu zbiór zabawnych historii sympatycznych zwierzątek. Rodzic uśmiechnie się, czytając o Krowie, którą...
35.00zł 31.50zł
   Pin it

Czy Krowę może porwać huragan? Czy Sowa lubi rozmawiać przez telefon? Co to jest bezyz Gąsienicy i jak rozmawiać z Wielorybem? Jeśli chcecie znać odpowiedzi, przeczytajcie książkę Sowa, Krowa i z Wielorybem rozmowa. Znajdziecie tam dodatkowo odpowiedzi na pytania, które zadawaliście  jako dzieci, a dziś zadają Wasze dzieci.

Książka jest doświadczeniem zwyczajnej rozmowy i nieskomplikowanej logiki. Dla dzieci będzie to po prostu zbiór zabawnych historii sympatycznych zwierzątek. Rodzic uśmiechnie się, czytając o Krowie, którą przyniósł huragan, ale dostrzeże także zmaganie się Gąsienicy ze swoimi przyzwyczajeniami. Autorka przedstawia, w sposób mądry a jednocześnie prosty, trudności, jakie napotykamy w codziennych relacjach. Lektura tej książki przypomina, iż nosimy w sobie odpowiedzi na większość niełatwych pytań. Gąsienica na przerastające ją problemy znajduje często dziecinnie proste rozwiązania. Postępowanie i myślenie bohaterów książki wynikają z ważnego przesłania – kierowanie się uczuciami pomaga żyć w zgodzie ze sobą i z innymi.

Dominika Jasińska stwarza świat, którego mieszkańcami są zwierzątka obdarzone ludzkimi wadami i zaletami. Kolejnych bohaterów poznajemy w zwykłych sytuacjach. Podpatrujemy, jak radzą sobie z codziennością i jak przeżywają małe radości i wielkie smutki. Śledząc ich poczynania, odkrywamy, że zrozumienie oraz akceptacja siebie i drugiej osoby zwykle rozwiązuje wiele problemów. W świecie wykreowanym przez Dominikę Jasińską, mieszkańcy obdarzają się nawzajem szacunkiem i próbują zrozumieć kłopoty innych. Bohaterowie książki uczą się, a przez swoje doświadczenia uczą nas, jak nie rezygnować z przyjaźni, gdy jest ona trudna i jak wytrzymać ze sobą, kiedy jesteśmy nie do wytrzymania. Razem z nimi próbujemy zrozumieć i zaakceptować tych, którzy się od nas różnią oraz przytulić do serca swoje i cudze niedoskonałości. 

Grafika Anity Andrzejewskiej i Andrzeja Pilichowskiego ilustruje tekst w sposób zabawny i niebanalny. Przestrzeń zdaje się być trójwymiarowa, a postacie ożywają. Pomysłowe wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku inspiruje, pobudza wyobraźnię i prowokuje do wspólnej zabawy.

Książka należy do działu Porozumienie bez przemocy.

 
autorDominika Jasińska
rok wydania2015
liczba stron74
wymiary14,5 x 25 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-64550-02-7

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: