+22 813 88 68
Shake it off Wytrząśnij to Ćwiczenia TRE

Shake it off Wytrząśnij to Ćwiczenia TRE

Wydawnictwo: Centrum Pracy z Ciałem

Dostępność: W magazynie

Shake it off – Wytrząśnij to, pod redakcją Davida Berceliego, to książka omawiająca drżenie jako naturalną  reakcję  ciała na stres i napięcie. Składają się  na nią  teksty niemal trzydziestu autorów z najróżniejszych dziedzin – od neurobiologów i fizjoterapeutów po antropologów i działaczy społecznych. Sam David Berceli szczegółowo wyjaśnia genezę opracowanej przez siebie metody rozładowywania napięcia. Opisuje wieloletnie doświadczenia w pracy z ofiarami traumy i wnioski, na podstawie...
79.00zł 73.00zł
   Pin it

Shake it off – Wytrząśnij to, pod redakcją Davida Berceliego, to książka omawiająca drżenie jako naturalną  reakcję  ciała na stres i napięcie. Składają się  na nią  teksty niemal trzydziestu autorów z najróżniejszych dziedzin – od neurobiologów i fizjoterapeutów po antropologów i działaczy społecznych. Sam David Berceli szczegółowo wyjaśnia genezę opracowanej przez siebie metody rozładowywania napięcia. Opisuje wieloletnie doświadczenia w pracy z ofiarami traumy i wnioski, na podstawie których stworzył zestaw ćwiczeń uwalniających emocje, stres i napięcie (TRE). Pozostali współautorzy – specjaliści z najróżniejszych dziedzin – podejmują  próbę kompleksowego omówienia i precyzyjnego zdefiniowania mechanizmu drżeń, ćwiczeń, które go wzbudzają i efektów, do jakich prowadzi regularne wprawiania ciała w drżenie.

W pierwszej części książki czytelnik poznaje neurobiologiczne podstawy mechanizmu drżeń. Odkrywamy procesy, które zachodzą w drżącym ciele (przede wszystkim w różnych częściach układu nerwowego i w układzie mięśniowo-powięziowym). Dowiadujemy się, że – jak wynika z badań antropologicznych – drżenie, to jedno z najstarszych narzędzi terapeutycznych.

Autorzy poszczególnych rozdziałów szczegółowo omawiają korzyści wynikające z zastosowania metody TRE w fizjoterapii, pracy z ciałem, łagodzeniu bólu, a nawet w terapii stwardnienia rozsianego i w urologii.

Metoda TRE jest z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w terapii ofiar traumy, lecz także w wojsku i służbach ratunkowych – wszędzie tam, gdzie wykonywana praca łączy się ze znacznym poziomem stresu i napięcia. Można ją stosować jako jedną z technik rozwoju osobistego oraz jako narzędzie uzupełniające psychoterapię. Okazuje się też, że TRE może mieć ważne psychospołeczne zastosowania; przyczynia się bowiem się  do naprawy relacji międzyludzkich i rozwiązywania konfliktów społecznych wynikających z doświadczeń traumy narodowej czy kulturowej.

Książka zawiera wiele praktycznych informacji dotyczących dostępnych materiałów, warsztatów i szkoleń w zakresie TRE.

 

Dr David Berceli jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie pracy z traumą i psychoterapeutą bioenergetycznym. W ciągu ostatnich 22 lat pracował w ponad stu krajach, prowadząc warsztaty leczenia skutków traumy. David Berceli uznaje ciało za największego sprzymierzeńca w procesie leczenia traumy. Kluczem do zdrowia w leczeniu jest uaktywnienie naturalnych mechanizmów odzyskiwania równowagi fizycznej, które bezpośrednio przekazują ciału informację, że zagrożenie minęło i ciało może powrócić do stanu spokoju i odprężenia.

Od 1994 roku David Berceli jest psychoterapeutą CBT w Analizie Bioenergetycznej, w Międzynarodowym Instytucie Analizy Bioenergetycznej. Rozwinął podejście analityczne Analizy Bioenergetycznej poprzez połączenie wglądu w procesie psychoterapii z wrażliwością ciała, w swojej pracy podkreśla jedność ciała, umysłu i ducha zdeterminowanych psychosomatycznymi wzorcami napięć w ciele.

W naszej księgarni jest tez poprzednia ksiązka Davida Berceliego wydana w Polsce "Zaufaj ciału".

 

 

autorDavid Barceli
rok wydaniaKoszalin 2018
liczba stron270
wymiary15 x 23 cm
oprawamiękka
ISBN978.83-938294-2-2
tłumaczMałgorzata Cierpisz
tytuł oryginałuShake it off naturally