+22 813 88 68
Przestrzeń zen

Przestrzeń zen

Wydawnictwo: Wydawnictwo A

Dostępność: W magazynie

Doktor Daisetz Teitaro Suzuki, (1870-1965) był znaczącą postacią w dziedzinie filozofii orientalnej, uczonym międzynarodowej rangi, a zarazem oświeconym nauczycielem duchowym i pisarzem. Na Zachodzie wydano dotąd dwadzieścia jego dzieł poświęconych tematyce buddyzmu zen. Dogen powiada: Strumień jest w przejrzysty aż po samo dno; I widać pływające w wodzie ryby. Niebo sięga nieskończenie w górę aż do zenitu; I widać jak lecą po nim ptaki. Ryby pływają leniwie, a ptaki lecą w dal. Ryby są jak ryby, a ptaki są jak ptaki. Wszystko zmienia się wraz z...
29.00zł 25.20zł
   Pin it

Doktor Daisetz Teitaro Suzuki, (1870-1965) był znaczącą postacią w dziedzinie filozofii orientalnej, uczonym międzynarodowej rangi, a zarazem oświeconym nauczycielem duchowym i pisarzem. Na Zachodzie wydano dotąd dwadzieścia jego dzieł poświęconych tematyce buddyzmu zen.

Dogen powiada: Strumień jest w przejrzysty aż po samo dno; I widać pływające w wodzie ryby. Niebo sięga nieskończenie w górę aż do zenitu; I widać jak lecą po nim ptaki.

Ryby pływają leniwie, a ptaki lecą w dal. Ryby są jak ryby, a ptaki są jak ptaki. Wszystko zmienia się wraz z nadejściem wiosny; jakże pełno wokół zieleni, gdy nadchodzi lato! W dawnych czasach wachlarzami posługiwano się powoli i z namysłem. Pod tym względem zen niesie ze sobą naukę jedyną w swym rodzaju, inną od wszystkich pozostałych doktryn religijnych. Nie kładzie nacisku na apostolskie nauczanie - on się po prostu wachluje.

autorDaisetz Teitaro Suzuki
rok wydaniaKraków 2004
liczba stron136
wymiary14,8 x 21 cm
oprawamiękka
ISBN83-917431-6-0
tłumaczAndrzej Wojtasik

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: