+22 813 88 68
Prorok, The Prophet

Prorok, The Prophet

Wydawnictwo: Nowy Horyzont

Dostępność: W magazynie

Nowe wydanie PROROKA, dwujęzyczne, rozszerzone o wstęp pani profesor dr hab. Elżbiety Rekłajtis. Piękna złota folia elegancko połyskuje na ciemnym tle okładki, nadaje książce wytworny wygląd i czyni z niej doskonały prezent. Khalil Gibran, poeta, filozof, malarz urodził się w 1883 roku w Libanie a zmarł w 1931 roku w Nowym Jorku. W wieku lat 11 wyemigrował wraz z matką i rodzeństwem do Bostonu w USA. Początkowo mieszkał w bostońskim Chinatown, jednak po kilkunastu latach, kiedy zdobył uznanie w kręgach kulturalnych Bostonu, a także zaczęło sie ukazywać coraz...
27.30zł
   Pin it

Nowe wydanie PROROKA, dwujęzyczne, rozszerzone o wstęp pani profesor dr hab. Elżbiety Rekłajtis.

Piękna złota folia elegancko połyskuje na ciemnym tle okładki, nadaje książce wytworny wygląd i czyni z niej doskonały prezent.

Khalil Gibran, poeta, filozof, malarz urodził się w 1883 roku w Libanie a zmarł w 1931 roku w Nowym Jorku. W wieku lat 11 wyemigrował wraz z matką i rodzeństwem do Bostonu w USA. Początkowo mieszkał w bostońskim Chinatown, jednak po kilkunastu latach, kiedy zdobył uznanie w kręgach kulturalnych Bostonu, a także zaczęło sie ukazywać coraz więcej jego publikacji przeniósł się do Nowego Jorku.
Część swoich utworów napisał w języku arabskim, ale kilka znaczących dzieł (m.in. „PROROK”) powstało w języku angielskim. Żadna z istniejących religii nie była dla Gibrana zdolna ukazać pełni Prawdy, której szukał, toteż w swojej twórczości korzystał zarówno z tradycji chrześcijańskiej, jak i buddyzmu, islamu, transcendentalizmu amerykańskiego, a nawet folkloru wywodzącego się z rodzinnego Libanu.

Jego dzieła są przetłumaczone na ponad 20 języków. W rodzinnym Libanie oraz innych krajach arabskich zajmuje on jedno z czołowych miejsc na literackim panteonie.

autorKhalil Gibran
rok wydaniaWarszawa 2010
liczba stron128
wymiary14.8 cm x 21 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-61883-13-5
tłumaczBogusława Koziorowska Jurkevich

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: