+22 813 88 68
Porozumienie bez przemocy. O języku życia

Porozumienie bez przemocy. O języku życia

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

Nowe wydanie książki Porozumienie bez przemocy: o języku serca – obecny tytuł Porozumienie bez przemocy: o języku życia – Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP – zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też...
39.99zł 35.90zł
   Pin it

Nowe wydanie książki Porozumienie bez przemocy: o języku serca  obecny tytuł Porozumienie bez przemocy: o języku życia Marshalla Rosenberga wzbogacone zostało o obszerny rozdział na temat mediacji w duchu PBP  zupełnie niepodobnych do klasycznych mediacji, z którymi ktokolwiek z nas miał szansę się zetknąć. Punktem wyjścia w procesie opisywanym przez Rosenberga jest, jak i w całej jego metodzie, kontakt międzyludzki na poziomie serca, bez którego mediacje nie mogą się w ogóle rozpocząć. Inny jest też cel: Rosenberg jako mediator nie dąży do kompromisu, lecz  uwaga!  do tego, by każda ze stron zakończyła konflikt w pełni usatysfakcjonowana. Brzmi niewiarygodnie, lecz, jak udowadnia autor na licznych przykładach ze swojej pracy, jest to możliwe.

Kiedy badałem czynniki, od których zależy nasza umiejętność podtrzymywania w sobie współczucia, nagle uderzyła mnie kluczowa rola języka i sposobu, w jaki posługujemy się słowami. Zdołałem od tej pory zdefiniować pewną szczególną postawę wobec porozumiewania się, która pozwala nam dawać z serca, ponieważ umożliwia każdemu człowiekowi nawiązywanie kontaktu z samym sobą i z innymi ludźmi, i to w taki sposób, że nasze wrodzone współczucie rozkwita. Postawę tę nazywam Porozumieniem Bez Przemocy, jest to nasz naturalnie współczujący stan, jaki osiągamy, gdy przemoc ustąpiła już z naszego serca.

Dr Marshall Rosenberg

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorMarshall B. Rosenberg
rok wydaniaWarszawa 2016, wyd. 3
liczba stron264
wymiary16,5 x 24,0 cm
oprawamiękka, lakierowana
ISBN978-83-8015-402-5
tłumaczMarta Markocka-Pepol, Michał Kłobukowski
tytuł oryginałuNonviolent Communication: a Language of Life