+22 813 88 68
Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu

Pokój żeńsko-męski na chwałę patriarchatu

Wydawnictwo: Inanna

Dostępność: W magazynie

  Zabawna, prowokacyjna i niepokojąca opowieść o tym, że nawet największa miłość może skorodować w patriarchalnym małżeństwie. Śmiała obyczajowo i sentymentalna. Niewinna i prowokacyjna. Smutna i śmieszna. Przewrotna komedia feministyczna z PiS-em w tle. Akcja toczy się szybko, jak w najlepszej powieści sensacyjnej, ale ofiara wydostaje się z pułapki tuż przed ostatecznym ciosem. Samson po raz kolejny udowadnia, że jest znakomitą obserwatorką otaczającego nas świata i z niezwykłym poczuciem humoru opisuje absurdy naszej rzeczywistości. Świetna zabawa dla...
20.50zł
   Pin it

 

Zabawna, prowokacyjna i niepokojąca opowieść o tym, że nawet największa miłość może skorodować w patriarchalnym małżeństwie. Śmiała obyczajowo i sentymentalna. Niewinna i prowokacyjna. Smutna i śmieszna. Przewrotna komedia feministyczna z PiS-em w tle. Akcja toczy się szybko, jak w najlepszej powieści sensacyjnej, ale ofiara wydostaje się z pułapki tuż przed ostatecznym ciosem. Samson po raz kolejny udowadnia, że jest znakomitą obserwatorką otaczającego nas świata i z niezwykłym poczuciem humoru opisuje absurdy naszej rzeczywistości. Świetna zabawa dla inteligentnego czytelnika.

"Uważnej czytelniczce "kobiecej" literatury może się nasunąć podejrzenie, że Barbara, bohaterka Samson, jest polemiką z Judytą Katarzyny Grocholi. Judyta mimo swojego humoru, energii i sukcesów porusza się jednak w ciasnym pudełku kobiecych ról, Barbara natomiast rozwala je seksualnym kopniakiem".

"Zadra"

"Jest inteligentna, odważna i zdesperowana. Samodzielna i niezależna. Łamie tabu i stereotypy. Sieje popłoch w męskich szeregach. Czy Barbara Patrycka zastąpi Bridget Jones i Anię z Zielonego Wzgórza?

Dorota Malesa "Integracja Europejska".

"Współczesna polska groteska doprowadzona do doskonałości. Chciałbym mieć takie skojarzenia jak Hanna Samson. Ale to chyba niemożliwe, zważywszy, że mam penisa... Nie można mieć wszystkiego."

Janusz Leon Wiśniewski, pisarz

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorHanna Samson
rok wydaniaWarszawa 2006
liczba stron160
wymiary11,5 x 29,5 cm
oprawamiękka ze skrzydełkami
ISBN83-920015-7-5