+22 813 88 68
Nigdy nie jest za późno na nowy początek. Jak być kreatywnym i żyć z pasją po zakończeniu kariery zawodowej

Nigdy nie jest za późno na nowy początek. Jak być kreatywnym i żyć z pasją po zakończeniu kariery zawodowej

Wydawnictwo: Szafa

Dostępność: W magazynie

"Piękno emerytury polega na tym, że mamy możliwość podróżowania wstecz w czasie i wybierania ścieżek, które wcześniej ominęliśmy". Julia Cameron, autorka światowego bestselleru Droga Artysty, w swojej najnowszej książce przekonuje, że lata, które spędzamy na emeryturze, mogą być najbardziej twórczym i satysfakcjonującym okresem naszego życia. Dwunastotygodniowy kurs skierowany do osób kończących karierę zawodową pomoże ci powrócić do marzeń i pasji z młodości lub sprawi, że odkryjesz nowe. Autorka...
46.00zł 41.00zł
   Pin it

"Piękno emerytury polega na tym, że mamy możliwość podróżowania wstecz w czasie i wybierania ścieżek, które wcześniej ominęliśmy".

Julia Cameron, autorka światowego bestselleru Droga Artysty, w swojej najnowszej książce przekonuje, że lata, które spędzamy na emeryturze, mogą być najbardziej twórczym i satysfakcjonującym okresem naszego życia.
Dwunastotygodniowy kurs skierowany do osób kończących karierę zawodową pomoże ci powrócić do marzeń i pasji z młodości lub sprawi, że odkryjesz nowe. Autorka proponuje kilka prostych narzędzi, dzięki którym odnajdziemy motywację do aktywnego wykorzystania wolnego czasu:

* Pisanie Pamiętnika to powrót do doświadczeń z przeszłości i czerpanie z nich inspiracji twórczej. Kolejne rozdziały Pamiętnika będą powstawać w trakcie kursu.
* Poranne Strony to codzienne osobiste notatki, zapis strumienia świadomości, który ujawni nasze lęki, pragnienia, radości.
* Randki Artystyczne to zachęta do zabawy i spontaniczności.
* Samotne Spacery to sposób na oczyszczenie umysłu i ćwiczenie uważności.

Zaplanuj swoją emeryturę, pamiętając, że nigdy nie jest za późno na nowy początek!

Julia Cameron jest dramatopisarką, poetką, scenarzystką filmową i telewizyjną (m.in. serial „Policjanci z Miami“), reżyserką oraz autorką ponad czterdziestu książek. Międzynarodowy sukces przyniosła jej bestsellerowa seria poradników na temat kreatywności. Pierwszy z nich, Droga artysty, został przetłumaczony na 36 języków i znalazł się liście „32 książek, które mogą zmienić twoje życie”, opublikowanej przez opiniotwórczy portal BuzzFeed.

Z Drogi artysty korzystają na całym świecie zarówno osoby, które pragną być bardziej twórcze w jakiejś dziedzinie życia, jak i uznani twórcy, zmagający się z chwilowym zwątpieniem w swoją kreatywność. Elizabeth Gilbert przerobiła kurs Drogi artysty trzy razy, zanim napisała Jedz, módl się, kochaj. Z Drogi artysty korzystali m.in. słynny fotograf Helmut Newton, legendarny gitarzysta Pete Towshend i pisarka Patricia Cornwell.

Z okazji 70. rocznicy urodzin autorki w lutym 2019 roku „New York Times” zamieścił artykuł zatytułowany „The Queen of Change” („Królowa przemian”), który podkreśla przełomową rolę, jaką odegrała książka Julii Cameron w rozumieniu i popularyzacji pojęcia kreatywności. „Wszyscy jesteśmy artystami” – pisze Julia Cameron. „Każdy z nas jest kimś bardziej wartościowym, niż mu się wydaje”.

Julia Cameron mieszka w Santa Fe. Stale tworzy i prowadzi warsztaty kreatywności na całym świecie.

autorJulia Cameron
rok wydaniaWarszawa 2019
liczba stron272
wymiary18,6 x 22,8 cm
oprawamiękka
ISBN9788388141232
tłumaczJustyna Urbaniak