+22 813 88 68
Nie mów przepraszam, nie mów kocham. Książka o empatii wobec siebie i innych

Nie mów przepraszam, nie mów kocham. Książka o empatii wobec siebie i innych

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

Może znasz ze swojego doświadczenia rozmowy, które nie wiesz, po co się toczą, męczą Cię albo nudzą, zostawiając niesmak, gorycz lub pustkę? Może zadajesz sobie pytanie, jak coś powiedzieć, aby być dobrze zrozumianym, albo jak wyrazić podziękowanie, aby nie było trywialne? Jeśli masz dość pustych słów i chcesz, aby rozmowy, które prowadzisz, były karmiące, szczere i skuteczne, przeczytaj z uwagą zasady empatycznej komunikacji i sprawdź, jak to działa w praktyce. Pozwól sobie na empatię wobec siebie, a potem obdaruj empatią swoje...
34.90zł 30.00zł
   Pin it

Może znasz ze swojego doświadczenia rozmowy, które nie wiesz, po co się toczą, męczą Cię albo nudzą, zostawiając niesmak, gorycz lub pustkę? Może zadajesz sobie pytanie, jak coś powiedzieć, aby być dobrze zrozumianym, albo jak wyrazić podziękowanie, aby nie było trywialne?

Jeśli masz dość pustych słów i chcesz, aby rozmowy, które prowadzisz, były karmiące, szczere i skuteczne, przeczytaj z uwagą zasady empatycznej komunikacji i sprawdź, jak to działa w praktyce. Pozwól sobie na empatię wobec siebie, a potem obdaruj empatią swoje otoczenie. Zobacz, jak empatia ułatwia Ci codzienne życie i dodaje mu głębi, a ten świat czyni lepszym.

Utrwalane przez lata nawyki, przekonania, działania z rozpędu i automatu stawiają nas obok własnego życia. Tymczasem kontakt z sobą to kluczowa sprawa. Nasze niepowodzenia i niespełnienia wynikają z tego, że ów kontakt jest przyblokowany. Dzięki aktywnej lekturze tej książki można sobie rozświetlić wiele ścieżek do siebie i wreszcie poczuć ulgę.

                                                                                                                                                                       Anna Maruszeczko

W czasach, gdy porozumiewasz się za pomocą internetowego wpisu, gdy nie wolno ci przekroczyć 140 znaków w okienku na Twitterze, gdy masz być jak akronimowy skrót i nie możesz być dłuższy niż SMS − musisz na nowo nauczyć się rozmawiać po ludzku z drugim człowiekiem. W czasach, gdy w
cenie jest brutalność, chamstwo i agresja − musisz nauczyć się na nowo zrozumienia drugiej osoby, musisz pojąć, na czym polega  e m p a t i a. Dlatego musisz przeczytać tę książkę. 

                                                                                                  Cezary Harasimowicz

Lucyna Wieczorek współzałożycielka Dojrzewalni Róż, długoletnia dyrektorka Festiwalu Progressteron, trenerka rekomendowana przez PTP, współzałożycielka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Prywatnie zwolenniczka wegańskich butów, tworzenia społeczności, wymiany zamiast kupowania i dobrej kuchni.

Książka należy do działu Porozumienie bez przemocy.

  ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorLucyna Wieczorek
rok wydaniaWarszawa 2013
liczba stron316
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-765-4

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: