+22 813 88 68
Nic jak Bóg

Nic jak Bóg

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

  Pomiędzy niczym a Bogiem zawiera się wszystko. Książka Nic jak Bóg nie mówi jednak o wszystkim... Ukazuje drogę doświadczenia religijnego, w którym przejście przez nicość, pustkę okazuje się nieuchronne. Świadczy o tym przykład wielu "postaci iluminacji". Książka skupia się na ich świadectwie wyrażonym w różnych dziedzinach - w religii, sztuce oraz naukach przyrodniczych. Łączy je nie tylko doświadczenie iluminacji, ale także postawa, w której chrześcijańska tradycja Zachodu otwiera się na spotkanie z religiami...
34.90zł 27.90zł
   Pin it
 

Pomiędzy niczym a Bogiem zawiera się wszystko. Książka Nic jak Bóg nie mówi jednak o wszystkim... Ukazuje drogę doświadczenia religijnego, w którym przejście przez nicość, pustkę okazuje się nieuchronne. Świadczy o tym przykład wielu "postaci iluminacji". Książka skupia się na ich świadectwie wyrażonym w różnych dziedzinach - w religii, sztuce oraz naukach przyrodniczych. Łączy je nie tylko doświadczenie iluminacji, ale także postawa, w której chrześcijańska tradycja Zachodu otwiera się na spotkanie z religiami Wschodu. Wspólnotę i głębszą jedność obu tradycji wyraża tytułowe hasło: "Nic jak bóg".

Czym jest iluminacja? Jest jak... Jest niczym... niczym co? Jednym słowem nie da się tego wyrazić. Jeśli byłoby inaczej, niniejsza książka nie byłaby potrzebna. Bo wiele słów, które można w niej znaleźć, to nic innego jak próba przybliżenia tajemnicy iluminacji. Przybiera ona różne postacie. Przede wszystkim o nich, o postaciach iluminacji, będzie dalej mowa. Chodzi najpierw o konkretne osoby, bardziej lub mniej znane z dziedziny religii, sztuki (literatury, malarstwa, grafiki), nauki. Każda z nich jest postacią iluminacji. To znaczy: w każdej odsłania się w różnej formie doświadczenie tej samej tajemnicy, która jest ostatecznie jedna, choć zaświadczenie o niej, o jedności, w ludzkim świecie prowadzi nieuchronnie do wielości wyrazów, obrazów.

Jacek Bolewski jest księdzem-jezuitą. Urodzony w 1946 r. w Poznaniu, studiował fizykę i po ukończeniu studiów w 1968 r. pracował jako asystent w Instytucie Fizyki Teoretycznej przy Uniwersytecie Warszawskim. W 1970 r. wstąpił do Towarzystwa Jezusowego odbywając dalsze studia filozoficzno-teologiczne, m. in. w Italii oraz w Niemczech, gdzie uczestniczył w kursach medytacji Zen. Od 1978 r. jest kapłanem a od 1986 r. wykłada na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorJacek Bolewski
rok wydaniaWarszwa 2007, wyd. 2
liczba stron304
wymiary14,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-89763-78-5