+22 813 88 68
Nadzieja. Święty aktywizm

Nadzieja. Święty aktywizm

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Dostępność: W magazynie

„W czasach dobrobytu możesz przespać całe życie, wyobrażając sobie, że odpowiedzialnością Boga jest utrzymywanie nigdy niekończącej się zabawy i usługiwanie ci na wszelkie możliwe sposoby. W obliczu prawdziwego zagrożenia, nie ma nadziei na utrzymanie tego typu samozadowolenia i poczucia uprawnienia. Kończy się fantazja, że Boskość istnieje po to, być dać ci to, czego pragniesz. Powoli, boleśnie, ale z coraz większą prawdziwą nadzieją i prawdziwą radością zaczniesz podejrzewać, że nie jesteśmy tu, by pławić się w boskiej miłości, lecz aby –...
37.00zł 29.60zł
   Pin it

„W czasach dobrobytu możesz przespać całe życie, wyobrażając sobie, że odpowiedzialnością Boga jest utrzymywanie nigdy niekończącej się zabawy i usługiwanie ci na wszelkie możliwe sposoby. W obliczu prawdziwego zagrożenia, nie ma nadziei na utrzymanie tego typu samozadowolenia i poczucia uprawnienia. Kończy się fantazja, że Boskość istnieje po to, być dać ci to, czego pragniesz. Powoli, boleśnie, ale z coraz większą prawdziwą nadzieją i prawdziwą radością zaczniesz podejrzewać, że nie jesteśmy tu, by pławić się w boskiej miłości, lecz aby – ochoczo, dobrowolnie i z podobną miłością – oddać wszystko transformującej pracy Miłości, tak by Miłość przeobraziła wszystko, co mamy, oraz wszystko, czym jesteśmy, w złoto. „
Andrew Harvey, autor książki „Nadzieja. Święty aktywizm”.

„Gdyby Bóg stworzył nowy program nauczania dla ludzkiej rasy – taki, który zapewniłby kontynuację naszego życia na tej planecie – zapewne Nadzieja byłaby lekturą obowiązkową. Mądra i radosna proza Andrew Harvey’a wyjaśnia niezbędny związek pomiędzy duchową praktyką a radykalnym działaniem. Jest jednak czymś więcej. Sprawia, że chcemy zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Namawia, by zmiana pochodziła z naszego wnętrza lub – jak powiedział Ghandi – byśmy byli pokojem, który pragniemy ujrzeć w świecie. Prorocy na przestrzeni dziejów mówili o tym, o czym mówi Andrew Harvey, ale nigdy językiem tak pasującym do naszych czasów. W swoim marzeniu o pokoju na świecie Harvey dołącza do szeregu wielkich mędrców i radykałów”.
Elizabeth Lesser, współzałożycielka Omega Institute i autorka książki pt. „Masz w sobie siłę”

„Andrew Harvey jest jednym z najbardziej ujmujących myślicieli i pisarzy zajmujących się mistyczną świadomością na naszej planecie. Święty Aktywizm jest nowym – najbardziej duchowym – globalnym przejawem religijności. Jego założenia zawierają w sobie, a nawet usuwają na drugi plan, społeczny i moralny aktywizm. Nowe pokolenie widzi, czuje i poszukuje w ramach nowych Działań Pokojowych, programu opartego na miłości i radykalnym włączeniu, którego podstawy są doświadczane w najgłębszych zakamarkach duszy i poprzez nie wyrażane. Praktyczna, skuteczna i kluczowa rozprawa i wezwanie; zaiste, jest to lektura obowiązkowa! To nie tylko nadzieja, ale także pomoc i zdrowie przyszłej ludzkiej rasy!”
Biskup Carlton D. Pearson, autor książki pt. „The Gospel of Inclusion”

O AUTORZE

Andrew Harvey jest uznanym na całym świecie poetą, powieściopisarzem, tłumaczem, badaczem mistycyzmu i nauczycielem duchowym. Urodził się w 1952 roku w Południowych Indiach. W wieku dziewięciu lat przeprowadził się do Anglii, gdzie później uczęszczał na Oksford, tamże w 1973 roku stał się członkiem zarządu Kolegium Wszystkich Świętych. W 1977 roku, po raz pierwszy od czasów dzieciństwa, powrócił do Indii, gdzie miał kilka doświadczeń mistycznych, które rozpoczęły serię inicjacji w różne tradycje mistyczne w celu poznania ich tajemnych praktyk.

Harvey wykładał na Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie Cornell, Hobart i William Smith Colleges, California Institute of Integral Studies, University of Creation Spirituality (obecnie Wisdom University), a także w różnych kościołach i ośrodkach duchowych w Stanach Zjednoczonych, Anglii i Europie. Jest autorem ponad 25 książek, między innymi Son of Man, The Direct Path, Hidden Journey, The Essential Mystics, The Way of Passion: A Celebration of Rumi, The Return of the Mother, A Journey in Ladakh oraz najnowszej książki Sun at Midnight: A Memoir of the Dark Night.

W 1993 roku Harvey wystąpił w filmie dokumentalnym BBC pt. „The Making of a Modern Mystic” a także w kilku innych, w tym „Rumi Turning Ecstatic”, „The Return of Rumi”, „The Consciousness of the Christ”, oraz w filmie dokumentalnym na temat życia i pracy Marion Woodman. W 2005 roku powstał jego film dokumentalny pt. „Sacred Activism”, którego producentem była fundacja Hartley Film. Kilka jego wykładów jest dostępnych na www.myss.com oraz na YouTube (kontakt na stronie internetowej poniżej).

Andrew jest założycielem i dyrektorem Instytutu Świętego Aktywizmu (ang. Institute for Sacred Activism) w Oak Park w stanie Illinois, gdzie mieszka. Jego strona internetowa: www.andrewharvey.net. Można się z nim skontaktować, pisząc na adres: andrew@instituteforsacredactivism.org. Andrew udziela wywiadów, prowadzi wykłady, kursy, warsztaty oraz sesje indywidualne.

autorAndrew Harvey
rok wydaniaMaj 2013
liczba stron274
wymiary14,8 x 21,0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-63860-03-5