+22 813 88 68
Marzenia senne i myślenie

Marzenia senne i myślenie

Wydawnictwo: Ingenium

Dostępność: Chwilowy brak towaru

  „Można powiedzieć, że psychoanaliza narodziła się wraz z opublikowaniem Objaśniania marzeń sennych Freuda, gdyż marzenia senne stały się paradygmatem nieświadomości. Nic dziwnego zatem, że objaśnianie marzeń sennych, tak jak jest ono obecnie praktykowane w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym, uwzględnia współczesne zmiany i odkrycia dokonywane w dziedzinie psychoanalizy. W tej książce przedstawiamy prace współczesnych psychoanalityków brytyjskich stanowiące wkład w rozumienie i interpretowanie marzeń sennych. Autorzy przede...
54.60zł 49.49zł
   Pin it
 

Można powiedzieć, że psychoanaliza narodziła się wraz z opublikowaniem Objaśniania marzeń sennych Freuda, gdyż marzenia senne stały się paradygmatem nieświadomości. Nic dziwnego zatem, że objaśnianie marzeń sennych, tak jak jest ono obecnie praktykowane w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym, uwzględnia współczesne zmiany i odkrycia dokonywane w dziedzinie psychoanalizy.

W tej książce przedstawiamy prace współczesnych psychoanalityków brytyjskich stanowiące wkład w rozumienie i interpretowanie marzeń sennych. Autorzy przede wszystkim badają powiązania między marzeniami sennymi i myśleniem, dowodzą także, iż marzenia senne mogą stanowić dla psychoanalityka najlepsze źródło wiedzy o stanie umysłu pacjenta. W kolejnych rozdziałach znajdujemy argumenty przemawiające za tym, że interpretując marzenia senne zyskujemy dostęp do teorii umysłu, do sposobów przekazywania przez pacjentów ich wewnętrznych doświadczeń, uczuć i myśli.”

R. J. Perelberg, Wprowadzenie

 

Spis treści

Wprowadzenie - Rosine Jozef Perelberg

1. Non vixit: opowieść o duchu. - Ignês Sodré

2. Przestrzeń snu i przeciwprzeniesienie - Victor Sedlak

3. Przestrzeń snu, sytuacja analityczna i zaburzenie odżywiania: trzymanie się konkretu. - Sarah Flanders

4. Marzenia senne, symboliczne zubożenie i kwestia innego - Gregorio Kohon

5. Marzenia senne pacjentów borderline - Peter Fonagy

6. „Wyrocznia” w marzeniach sennych: przeszłość i przyszłość w teraźniejszości - Rosine Jozef Perelberg

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorRosine Jozef Perelberg (red.)
rok wydaniaWarszawa 2009
liczba stron134
wymiary24,5 x 16,5 cm
oprawatwarda
ISBN978-83-927177-3-7
tłumaczDanuta Golec
tytuł oryginałuDreaming and Thinking.

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: