+22 813 88 68
Leczenie żywieniem

Leczenie żywieniem

Wydawnictwo: Źródła Życia

Dostępność: W magazynie

Autorka niniejszej książki jest lekarzem z ponad 40-letnią praktyką. W swojej działalności lekarskiej łączy różnorodne metody leczenia naturalnego jak: ziołolecznictwo, akupunktura, akupresura, homeopatia klasyczna z najnowszymi osiągnięciami medycyny światowej. Całość uzupełnia szczegółowo opracowanym programem zdrowego żywienia. Naczelną zasadą stosowaną przez autorkę jest wieloaspektowe podejście do pacjenta, czyli traktowanie organizmu jako całość (holizm). Podejście holistyczne jest sposobem ujęcia problematyki niniejszej książki. Co za tym...
39.90zł 35.99zł
   Pin it

Autorka niniejszej książki jest lekarzem z ponad 40-letnią praktyką. W swojej działalności lekarskiej łączy różnorodne metody leczenia naturalnego jak: ziołolecznictwo, akupunktura, akupresura, homeopatia klasyczna z najnowszymi osiągnięciami medycyny światowej. Całość uzupełnia szczegółowo opracowanym programem zdrowego żywienia.
Naczelną zasadą stosowaną przez autorkę jest wieloaspektowe podejście do pacjenta, czyli traktowanie organizmu jako całość (holizm). Podejście holistyczne jest sposobem ujęcia problematyki niniejszej książki. Co za tym idzie - nie leczy się np. wątroby, ucha czy kolana, lecz cały organizm.

Autorka twórczo wykorzystuje tradycyjne i doświadczenia z zakresu zdrowego żywienia oraz lecznictwa pochodzące z rozmaitych kultur, między innymi chińskiej, żydowskiej, staropolskiej, łącząc je wszystkie z najnowszymi osiągnięciami medycyny molekularnej.
 

 1. Ogólne zasady żywienia

 2. Przewód pokarmowy

 3. Zegar biologiczny

 4. Technika jedzenia

 5. Łączenie pokarmów

 6. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe

 7. Odbudowa przewodu pokarmowego

 8. Estrogeny

 9. Odżywianie w otyłości

 10. Choroba wrzodowa żołądka

 11. Kalorie czy energia?

 12. Leczenie chlorofilem

 13. Makro i mikroelementy

 14. Medycyna ziarna

 15. Leczenie akupunkturą

 16. Akupresura

 17. Kalendarz żywieniowy dla europy środkowej

 18. Płyny uzupełniające

 19. Cholesterol

 20. Poznaj swój organizm i zaufaj mu

 21. Prawdy i mity

 22. Kilka uwag o kuchni

 23. Przepisy na słodycze

 

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorJadwiga Kempisty lek. med., Urszula Chorzępa
rok wydania2014
liczba stron212
wymiary14,5x20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-934675-1-8