+22 813 88 68
Kompleks Edypa dzisiaj. Implikacje kliniczne

Kompleks Edypa dzisiaj. Implikacje kliniczne

Wydawnictwo: Ingenium

Dostępność: W magazynie

Konferencja poświęcona kompleksowi Edypa zorganizowana we wrześniu 1987 roku przez profesora Josepha Sandlera z Wydziału Psychoanalizy w University College of London oraz Ruth Riesenberg-Malcolm, przedstawicielkę Melanie Klein Trust, okazała się dużym sukcesem; w trzech prezentowanych referatach tak precyzyjnie omówiono najnowsze osiągnięcia współczesnego kleinowskiego spojrzenia na kompleks Edypa, że zarząd Trustu podjął decyzję o publikacji tych tekstów. By ukazać te poglądy w szerszym kontekście, postanowiliśmy dołączyć do zbioru artykuł...
39.90zł 35.99zł
   Pin it
Konferencja poświęcona kompleksowi Edypa zorganizowana we wrześniu 1987 roku przez profesora Josepha Sandlera z Wydziału Psychoanalizy w University College of London oraz Ruth Riesenberg-Malcolm, przedstawicielkę Melanie Klein Trust, okazała się dużym sukcesem; w trzech prezentowanych referatach tak precyzyjnie omówiono najnowsze osiągnięcia współczesnego kleinowskiego spojrzenia na kompleks Edypa, że zarząd Trustu podjął decyzję o publikacji tych tekstów.

By ukazać te poglądy w szerszym kontekście, postanowiliśmy dołączyć do zbioru artykuł Melanie Klein „Kompleks Edypa w świetle lęków wczesnodziecięcych” (1945/2007). Poza tym dr Hanna Segal poszerzyła swoje „Wprowadzenie”, w którym naświetliła związki prac Melanie Klein z publikacjami współczesnymi. Podkreśliła także znaczenie innych pism pokleinowskich, zwłaszcza tych autorstwa Biona.

John Steiner (ze Słowa wstępnego)

Autorzy wszystkich rozdziałów nawiązują do fundamentalnych pojęć opracowanych przez Klein. Jednocześnie znacząco rozwijają i poszerzają jej idee […]. We wszystkich rozdziałach dostrzegamy także problematykę techniki i to w tym obszarze miał miejsce największy postęp od czasów Klein. [...] W psychoanalizie teoria i technika pozostają ze sobą blisko powiązane. To wyzwania kliniczne i techniczne skłaniają psychoanalityków do modyfikowania i udoskonalania teoretycznej bazy i w ten sposób rozwija się teoria psychoanalityczna. Sądzę, że w prezentowanych tu rozdziałach dowiedziono witalności i rozwoju idei Freuda i Klein.

Hanna Segal (z Wprowadzenia)

 

Spis treści

Słowo wstępne – John Steiner
Wprowadzenie – Hanna Segal

Rozdział pierwszy
Kompleks Edypa w świetle lęków wczesnodziecięcych – Melanie Klein

Rozdział drugi
Brakujące połączenie: seksualność rodzicielska w kompleksie Edypa – Ronald Britton

Rozdział trzeci
Kompleks Edypa: jego przejawy w świecie wewnętrznym i w sytuacji terapeutycznej – Michael Feldman

Rozdział czwarty
Niewidzialny kompleks Edypa – Edna O’Shaughnessy

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorred. Ronald Britton, Michael Feldman, Edna O\\\\\\\\\\
rok wydania2010
liczba stron139
wymiary15 × 22,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-927177-5-1
tłumaczDanuta Golec

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: