+22 813 88 68
Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości

Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Dostępność: W magazynie

Jesień życia otwiera przed nami możliwości, jakich wiosna życia zaoferować nam nie...
28.90zł 26.00zł
   Pin it

Jesień życia otwiera przed nami możliwości, jakich wiosna życia zaoferować nam nie mogła.

                                                                                                                                                                            Jolanta Kwaśniewska

Taki przewodnik jest bardzo potrzebny, bo nasze społeczeństwo bardzo się starzeje i cała rzesza ludzi po sześćdziesiątce, a niebawem i po dziewięćdziesiątce potrzebuje praktycznego wsparcia, zachęty do pokonywania własnej gnuśności i chorób, które w podeszłym wieku na nas czyhają.                

                                                                                                                                                                              Krystyna Mazurówna

Praktyczny przewodnik dla seniorów, ich rodzin, opiekunów oraz dla lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek środowiskowych i społeczników napisany przez ekspertów!

Dzięki tej książce czytelnik pozna możliwości, jakimi dysponują seniorzy, aby czerpać satysfakcję z życia. Dowie się także, jak praca z emocjami, aktywność fizyczna, intelektualna oraz artystyczna i dostrzeganie wartości wiedzy płynącej z doświadczenia w okresie późnej dorosłości pozwalają wieść satysfakcjonujące życie.

Monika Mularska-Kucharek i Ewa Czrnik - Autorki przedstawiają zmiany zachodzące w organizmie seniora i to, jak wpływają one na jego ciało i emocje. Pokazują formy aktywności fizycznej, duchowej i społecznej, sprzyjające osiąganiu zadowolenia z życia. Dzięki ich eksperckiej wiedzy czytelnik dowie się o tym, jak w praktyce przezwyciężać trudności, które w codziennym życiu napotykają seniorzy.

Autorki podręcznika profesjonalnie prowadzą czytelników przez sprawy codzienne i ważne nie tylko dla seniorów, ale także dla tych, którzy się nimi opiekują, wspierają i kiedyś sami się nimi staną.

Polecam tę książkę wszystkim, bo wszyscy kiedyś wejdziemy w jesień życia, która oby stała się wiosną możliwości.

                                                                              Monika Kamieńska, dyrektor Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

Przewodnik zachęca do zdobywania wiedzy, do aktywności, do refleksji nad tematami, które ukazują skalę wyzwań i możliwości, przed jakimi staje senior. Polecam starszym, by stale cieszyli się życiem, młodszym, by ze zrozumieniem i z radością mogli towarzyszyć osobom w późnej dorosłości.

             Beata Bugajska Uniwersytet Szczeciński, wiceprzewodnicząca szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego

Publikacja objęta patronatem: Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego i Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie Bez Barier”

 

autorMonika Mularska-Kucharek, Ewa Czernik
rok wydaniaŁódź 2016
liczba stron350
wymiary14