+22 813 88 68
Fenomenologia ludzkiej świętości

Fenomenologia ludzkiej świętości

Wydawnictwo: Eneteia

Dostępność: W magazynie

Tematem książki jest współczesne rozumienie świętości w procesie jakościowych przemian wewnętrznych człowieka. Zdaniem Autorki, potencjał świętości jest zawarty w każdym z nas. Książka ukazuje wizerunek człowieka nowej jakości (Nowy Człowiek) i jego drogę od potencjalności do realności świętego wymiaru. Książka adresowana jest do filozofów, antropologów, psychologów, psychoterapeutów, osób zainteresowanych duchowymi możliwościami człowieka naszej epoki i współczesnymi zjawiskami religijnymi.Halina...
32.00zł 26.99zł
   Pin it

Tematem książki jest współczesne rozumienie świętości w procesie jakościowych przemian wewnętrznych człowieka. Zdaniem Autorki, potencjał świętości jest zawarty w każdym z nas. Książka ukazuje wizerunek człowieka nowej jakości (Nowy Człowiek) i jego drogę od potencjalności do realności świętego wymiaru. Książka adresowana jest do filozofów, antropologów, psychologów, psychoterapeutów, osób zainteresowanych duchowymi możliwościami człowieka naszej epoki i współczesnymi zjawiskami religijnymi.

Halina Romanowska-Łakomy - Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej i Aksjologii. Autorka wielu artykułów i doniesień na konferencjach krajowych i zagranicznych z dziedziny psychologii fenomenologicznej i antropologii filozoficznej. Wiodącym tematem jej poszukiwań teoretycznych jest duchowy i aksjologiczny wymiar człowieka. Problematyka świętości stanowi kontynuację rozważań podjętych we wcześniejszych książkach Autorki: Tendencja do miłości i wolności – praźródło osobowego wymiaru człowieka (1987), Prawda wewnętrzna (1996), Psychologia doświadczeń duchowych (1996), Radość i cierpienie (2000), Droga do Człowieczeństwa (2001). Współredaktorka tomu I Studiów i Materiałów pt. Człowiek i człowieczeństwo. Strategia bycia i stawania się Człowiekiem (2002).
Korzysta z inspiracji myślą Wschodu. Opracowała koncepcję terapii do wolności (liberoterapii) oraz terapii medytacyjno-kontemplacyjnej. Prowadzi Ośrodek Harmonijnego Rozwoju Człowieka w Olsztynie. Pracuje nad niewerbalnymi sposobami komunikacji. Założyła w Olszynie Ośrodek Higieny Psychicznej oraz Międzyuczelniany Ośrodek Harmonijnego Rozwoju Człowieka. Jest pracownikiem naukowym WSP w Olsztynie (Zakład Psychologii).
Zajmuje się problemami teorii osoby. Ukończyła studia pedagogiczne na UMCS w Lublinie i obroniła tam doktorat. Praca habilitacyjna z filozofii na ATK w Warszawie (antropologia filozoficzna). Autorka kilkudziesięciu artykułów, interesuje się psychologią fenomenologiczną i transpersonalną. Przygotowała kolejną książkę poświęconą zagadnieniom duchowości człowieka pt. Psychologia doświadczeń duchowych.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorHalina Romanowska-Łakomy
rok wydaniaWarszawa 2003
liczba stron233
wymiary14 x 20 cm
oprawamiękka
ISBN83-85713-31-X