Ludzie na całym świecie odkrywają, że coraz więcej dzieci zachowuje się zupełnie inaczej i nie przystosowuje się do przyjętych zasad tak łatwo, jak pokolenia żyjące przed nimi.
Dzieci te nazywa się "nowymi dziećmi" albo "dziećmi nowych czasów".
Teorią kolorów życia zajmowała się jako jedna z pierwszych amerykańska terapeutka Nancy Ann Tappe, która opisała ją w wydanej przed wielu laty książce Understanding Your Life Through Color (Zrozumieć swoje życie poprzez kolor).
Jej teoria została przyjęta i skutecznie wykorzystana przez wielu terapeutów. Zakłada ona, że każdy człowiek ma swój kolor życia, czasami dwa albo i więcej. Kolory życia są jak barwne powłoki, które są wyraźnie widoczne w aurze, a jednakowe kolory określają podobne cechy osobowości. Każda z nich wyraża określone cechy człowieka, które są łatwo rozpoznawalne, o ile wiemy, na co zwrócić uwagę.
W swojej książce opisuję dzieci nowych czasów, zwane także dziećmi indygo, ponieważ kolorem ich życia jest indygo.
Kolor ten przejawia i wyraża cechy osobowości indygo. Każde dziecko ma swój własny podstawowy kolor życia, np.: czerwony, zielony, żółty, niebieski albo połączenie dwóch lub więcej kolorów. Dziecko, którego kolorem życia jest indygo, posiada nowe cechy osobowości i charakteru, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni i które są częściowo trudne do przyjęcia i zaakceptowania przez nasze społeczeństwo.
W ciągu szeregu lat rodzice i nauczyciele byli zmuszeni do zmiany sposobu myślenia i postępowania z dziećmi, którymi się opiekowali. Ze szkół i przedszkoli pojawia się wiele sygnałów, że dzieci indygo są "zupełnie inne". Określenie dla tych dzieci wywodzi się od koloru życia indygo, który określa tylko jedną z cech tych dzieci pojawiających się obecnie na naszej planecie, lecz jest tak charakterystyczny, że amerykańscy terapeuci nazywają je dziećmi indygo albo Indigos.
Być może za kilka lat, kiedy o tych dzieciach będziemy wiedzieli więcej, zdołamy dokładniej opisać ich rozmaite zadania, zasób ich możliwości, ich przymioty i być może uda nam się nawet dokonać podziału na grupy, według poszczególnych cech.
Oto kilka ogólnych cech osobowości dzieci indygo:
- Wewnętrznie czują tylko prawdę.
- Kierują się w życiu wzniosłymi zasadami.
- Wiedzą, że powinniśmy żyć w równowadze ze sobą i z naszym środowiskiem.
- Często łączą w sobie cechy męskie i żeńskie.
- Wiedzą, że istnieje coś więcej niż to, co widzimy.
- Wierzą, że materia i życie fizyczne są jedynie złudzeniem.
- Wiedzą, że życie składa się z energii albo żyjącej świadomości.
- Wiedzą, że we wszechświecie wszystko jest wzajemnie połączone. Czas, przestrzeń, odległość i forma nie są od siebie oddzielone, tak jak to widzimy.
- Czują, że każde istnienie zasługuje na szacunek, uczciwość, miłość i współczucie.
- Rozumieją lepiej życie duchowe niż świat materialny...
- ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS
autor | Carolina Hehenkamp |
rok wydania | Katowice 2005 |
liczba stron | 274 |
wymiary | 14,5 x 20,5 cm |
oprawa | miękka |
ISBN | 83-89375-60-5 |