+22 813 88 68
F10.2

F10.2

Wydawnictwo: tCHu

Dostępność: W magazynie

  F.10 2 to książka o alkoholizmie, pisana przez człowieka wrażliwego o wybitnym poczuciu humoru. Autor — dusza towarzystwa, facet którego obecność była gwarancją powodzenia każdej imprezy — uczciwie, z dystansem znamionującym rasowego prozaika, opisuje blaski i cienie bezlitosnego wyścigu z samym sobą — nie retuszuje zabawowej strony uzależnienia alkoholowego, ale i bez osłonek przedstawia proces przeistaczania się dobrej zabawy we wsysającą, pożerającą całe tygodnie, mroczną gardziel drzemiącego w każdym z nas i gotowego uderzyć...
25.00zł 22.32zł
   Pin it
 

F.10 2 to książka o alkoholizmie, pisana przez człowieka wrażliwego o wybitnym poczuciu humoru. Autor — dusza towarzystwa, facet którego obecność była gwarancją powodzenia każdej imprezy — uczciwie, z dystansem znamionującym rasowego prozaika, opisuje blaski i cienie bezlitosnego wyścigu z samym sobą — nie retuszuje zabawowej strony uzależnienia alkoholowego, ale i bez osłonek przedstawia proces przeistaczania się dobrej zabawy we wsysającą, pożerającą całe tygodnie, mroczną gardziel drzemiącego w każdym
z nas i gotowego uderzyć nagle potwora.

F10.2 to kliniczny kod syndromu uzależnienia alkoholowego. A jednak F10.2 nie zawiera ani szczypty moralizatorstwa; jest niezwykłej wartości świadectwem człowieka, który przeszedł przez wszystkie stadia choroby — aż po wkroczenie na ścieżkę ozdrowienia. Jednak — nawiązując do tradycji — nie pisze: „mam to już za sobą”, wie bowiem, że alkoholizm to brzemię, które nieść trzeba do samego końca.

Mimo że temat jest tak poważny, książkę czyta się znakomicie. Humor, cięta ironia i autoironia pomagają autorowi rozświetlić najciemniejsze zakamarki duszy — w czym skutecznie wspiera go ponadczasowa Desiderata.

 

F10.2 bezsprzecznie skłania do głębokiej refleksji, uświadamia uniwersalność doświadczenia upadku. I podźwignięcia. Mottem książki jest łacińskie Velle est posse — chcieć to móc.

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorTomasz A. Morris
rok wydaniaWarszawa 2007
liczba stron176
wymiary12,5 x 19,5 cm
oprawakartonowa, szyta, folia mat, lakier, skrzydełka,
ISBN978-83-89782-35-9