+22 813 88 68
Drogowskazy szczęścia. W drodze po lepszy dzień płyta CD

Drogowskazy szczęścia. W drodze po lepszy dzień płyta CD

Dostępność: W magazynie

„Nie jesteś w stanie zmienić całego świata, ale możesz zmienić świat jednego człowieka”, to słowa, które odzwierciedlają płynącą z serca, i głowy ideę przyświecającą powstaniu płyty pt. „Drogowskazy szczęścia. W drodze po lepszy dzień". Zawarte na płycie utwory dotyczą ważnych aspektów ludzkiego życia: miłości, szczęścia, relacji, przyjaźni, samoakceptacji, śmierci, stresu, wybaczania. Powstały by inspirować ludzi do refleksji i poprawy jakości życia, do poszukiwania szczęścia  ̶  tu i teraz. Stąd też w...
40.00zł
   Pin it

„Nie jesteś w stanie zmienić całego świata, ale możesz zmienić świat jednego człowieka”, to słowa, które odzwierciedlają płynącą z serca, i głowy ideę przyświecającą powstaniu płyty pt. „Drogowskazy szczęścia. W drodze po lepszy dzień". Zawarte na płycie utwory dotyczą ważnych aspektów ludzkiego życia: miłości, szczęścia, relacji, przyjaźni, samoakceptacji, śmierci, stresu, wybaczania. Powstały by inspirować ludzi do refleksji i poprawy jakości życia, do poszukiwania szczęścia  ̶  tu i teraz. Stąd też w tych autorskich tekstach przewija się terapeutyczny kontekst przepełniony pozytywnym spojrzeniem na życie - tak niezbędny w czasach, w których d oświadcza my epidemii depresji. W poetycko-muzyczną podróż po meandrach ludzkiego życia zapraszam zarówno poszukujących szczęścia, jak i jego posiadaczy. Jednym i drugim życzę właściwych drogowskazów na drodze po lepszy dzień, żywiąc nieśmiałą nadzieję, że utwory składające się na „Drogowskazy szczęścia" będą miały w tym swój udział. Odbiorcom tych muzycznych i poetyckich treści z góry dziękuję za zainteresowanie i życzę refleksyjnej oraz wartościowej drogi po lepszy dzień.

                                                                                                                                                                   Monika Mularska-Kucharek

UTWORY MUZYCZNE

1. W poszukiwaniu szczęścia 05:13  ̶   muz. i wyk. Krzysztof Stępień

2. Odeszłaś 06:10  ̶   muz. i wyk. Ryszard Brączek

3. Tęsknota 02:37 ̶   muz. i wyk. Piotr Podgórski

4. Wyruszyć w podróż nieznaną 04:20  ̶   muz. i wyk. Krzysztof Stępień

5. Bogactwo 02:54  ̶   muz. i wyk. Ryszard Brączek

6.  Niepewność 04:09 - muz. Krzysztof Stępień, wyk. Krzysztof Stępień i Sylwia Stępień

7. Dziękuję Ci Boże 04:09  ̶   muz. i wyk. Piotr Podgórski

8. Stres 02:18 - muz. i wyk. Piotr Podgórski

9. Dar przekonywania 02:57  ̶   muz. Piotr Podgórski, wyk. Sylwia Stępień i Piotr Podgórski

10. Serce w rozterce 04:47 ̶   muz. Krzysztof Stępień, wyk. Krzysztof Stępień i Sylwia Stępień

WIERSZE

11. Nadzieja 01:16  ̶  wyk. Monika Mularska-Kucharek

12. Życie 00:56  ̶   wyk. Teresa Lipowska

13. Poszukiwany 01:23  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

14. Co dobrego?! 01:25  ̶   wyk. Bianca-Beata Kotoro

15. Krytyk wewnętrzny 01:40  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

16. Podróż 01:19  ̶   wyk. Zofia Suska

17. Śmierć 01:37  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

18. Afirmacja życia 00:57  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

19. Litania do św. Walentego 01:21  ̶   wyk. Teresa Lipowska

20. Chwile szczęśliwe 01:21  ̶   wyk. Teresa Lipowska

21. Wybaczyć 01:22  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

22. Dobra rada 01:21  ̶   wyk. Monika Mularska-Kucharek

RYSZARD BRĄCZEK  ̶  kompozytor, autor tekstów, gitarzysta. Urodził się i do tej pory mieszkai działa w Krakowie. Współzałożyciel, wraz z Lidią Jazgar, krakowskiej grupy muzycznej GALICJA. W dorobku 11 płyt CD i DVD, muzyka teatralna i inne. Współpraca z wieloma artystami, autorami tekstów, do których napisał muzykę, i które też śpiewa. Koncertuje w kraju i zagranicą. W przygotowaniu następne płyty.

BIANCA  ̶  BEATA KOTORO  ̶  psychoseksuolog, psychoonkolog, terapeuta, psycholog społeczny, superwizor ECE a z pierwszego wykształcenia magister sztuki, artysta grafik, fotografik i architekt wnętrz. Dyrektor Instytutu Psychologiczno ̶ Psychoseksuologicznego Terapii i Szkoleń „Beata Vita” w Warszawie, gdzie prowadzi terapię oraz szkolenia. Ekspertw pracy psychologiczno-seksuologicznej z pacjentami z wyłonioną stomią oraz z pielęgniarkami stomijnymi. Przewodnicząca Rady Ekspertów / Zarządzająca Europejskiego Centrum Edukacji „PO PROSTU”. Autorka i współautorka książek dla dzieci i młodzieży: m.in. 100% Ciebie, czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach, Skąd się (nie) biorą dzieci, A Zosia ma raka na smyczy, cyklu książek Trudne Tematy. Od wielu lat ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych. Redaktor Naczelna kwartalnika PO PROSTU ŻYJ.

TERESA LIPOWSKA  ̶  Jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek, artystka kabaretowa. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych. W 2010 r. została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielki Splendor. Swoją rolą Barbary Mostowiak w serialu „M jak miłość” podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Autorka książki  Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską.

PIOTR PODGÓRSKI  ̶  optymista. Muzycznie autor i kompozytor, współzałożyciel krakowskiego zespołu YesKiezSirumem, a zawodowo mocno związany ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością i współzałożyciel Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystanek Betlejem". Wegetarianin.

KRZYSZTOF STĘPIEŃ  ̶  gitarzysta, wokalista, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studiów podyplomowych na wiedeńskim Konserwatorium. Laureat licznych konkursów gitarowych m. in. II Nagrody w kategorii duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, l nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Gitary Klasycznej Gitara Viva w Kielcach, I nagrody i Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie na wykonanie utworów kompozytorów polskich w Tomaszowie Mazowieckim,  II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gitary Klasycznej w Pleven (Bułgaria), półfinalista prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Śląska Jesień Gitarowa 2018. Łączy w sobie niezwykłą wirtuozerię muzyki klasycznej, jak również zamiłowanie do improwizacji oraz muzyki rozrywkowej.

SYLWIA STĘPIEŃ  ̶  śpiewaczka operowa. Absolwentka Guildhall School of Musie & Drama w Londynie oraz Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Dwukrotna stypendystka międzynarodowego programu operowego PragWienBudapest w Wiedniu. Laureatka konkursów krajowych i międzynarodowych: I Nagroda Specjalna w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Viva Calisia, II nagroda w Spring Baroque Festival w Cheltenham, dwie Nagrody Specjalne na Międzynarodowym Konkursie im. C. Perottiego w Ueckermunde. W sezonie 2018 ̶19, solistka debiutowała w roli Amora w operze Orfeusz i Eurydyka w Warszawskiej Operze Kameralnej (reż. Magdalena Piekorz, dyr. Stefan Plewniak). Aktualnie śpiewa w zespole wokalnym Warszawskiej Opery Kameralnej.

ZOFIA SUSKA  ̶  łodzianka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, dziennikarka, autorka reportaży telewizyjnych Kartki z podróży do Azji Południowo-Wschodniej, Podróże z Zofią Suską, jak i licznych publikacji prasowych oraz audycji radiowych. Jest jedną z najbardziej znanych podróżniczek w Polsce. Od blisko 50 lat intensywnie zwiedza świat, odwiedziła ponad 150 krajów. Była na wszystkich kontynentach, z wyjątkiem Antarktydy. W 2014 roku wydała wyjątkową książkę Ameryka Południowa. Podróże z Zofią Suską.

MONIKA MULARSKA-KUCHAREK  ̶  trenerka umiejętności psychospołecznych, terapeutka, współwłaścicielka firmy szkoleniowej ART OF TRAINING, wiceprezes Fundacji Science Watch Polska, Przewodnicząca Rady Programowej Fundacja Nauka Polska. Mottem jej pracy są słowa francuskiego filozofa i poety B. Fontenelle'a „Największy sekret szczęścia to być w zgodzie z sobą”. W swojej pracy terapeutycznej i trenerskiej z oddaniem i zaangażowaniem stara się poprawić jakość życia osób poszukujących pomocy, tak aby było ono dla nich źródłem radości i spełnienia. Pisze książki oraz wiersze terapeutyczne. Jest inicjatorką i współredaktorką książek Jesień Życia? Wiosna możliwości. Przewodnik po późnej dorosłości!, Srebrne Tabu. Przyjaźń, miłość, seks w wieku dojrzałym oraz Jak nie teraz  ̶  to kiedy?!. W roku 2008 ukazał się tom jej wierszy Co dobrego?! Poezjoterapia.

Afirmacja życia 

Nie zatracaj miłości.

Kochaj siebie za istnienie,

Kochaj ludzi za obecność,

Kochaj życie za czas!

 

Nie zatracaj wdzięczności.

Dziękuj za wschody słońca,

Dziękuj za dobre chwile,

Dziękuj za miłe gesty.

 

Nie zatracaj nadziei.

Ufaj, że będzie lepiej,

Ufaj, że złe przeminie,

Ufaj, że będziesz szczęśliwy.

 

Nie zatracaj wiary.

Wierz w swoje siły,

Wierz w dobro,

Wierz w miłość.

Monika Mularska-Kucharek

podtytułpłyta CD
autorMonika Mularska-Kucharek
rok wydaniaŁodź 2018