+22 813 88 68
Córka dyrektora cyrku

Córka dyrektora cyrku

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

Nowa powieść Josteina Gaardera jest kolejnym dowodem bujnej wyobraźni autora oraz skłonności do zagadkowych, skomplikowanych intryg. Córka dyrektora cyrku to historia o Petterze, dziwnym dziecku, które własne towarzystwo i wymyślone przez siebie historie przedkłada nad przyjaciół. Pomysły mnożą się również w głowie dorosłego Pettera. Nie jest on jednak w stanie znieść myśli o opublikowaniu ich pod własnym nazwiskiem. Nienawidzi szumu wokół własnej osoby. Dlatego też tworzy firmę Pogotowie Autorskie, zaopatrującą w fabuły i...
32.30zł 24.22zł
   Pin it

Nowa powieść Josteina Gaardera jest kolejnym dowodem bujnej wyobraźni autora oraz skłonności do zagadkowych, skomplikowanych intryg.

Córka dyrektora cyrku to historia o Petterze, dziwnym dziecku, które własne towarzystwo i wymyślone przez siebie historie przedkłada nad przyjaciół. Pomysły mnożą się również w głowie dorosłego Pettera. Nie jest on jednak w stanie znieść myśli o opublikowaniu ich pod własnym nazwiskiem. Nienawidzi szumu wokół własnej osoby. Dlatego też tworzy firmę Pogotowie Autorskie, zaopatrującą w fabuły i intrygi pozbawionych natchnienia pisarzy. Petter odnosi wielki sukces, który z czasem zmienia się w śmiertelną pułapkę.

Wielowarstwowa, śmiała i wciągająca książka. Świetnie skomponowana satyra na ludzką pogoń za sławą i odwieczną próżność.

autorJostein Gaarder
rok wydaniaWarszawa 2002
liczba stron258
wymiary20,5 x 14,5 cm
oprawatwarda
ISBN83-88875-28-0
tłumaczIwona Zimnicka