+22 813 88 68
Coaching Katalizator rozwoju organizacji

Coaching Katalizator rozwoju organizacji

Wydawnictwo: New Dawn

Dostępność: W magazynie

Książka ukazuje rozmaite sposoby, w jakie coaching może służyć ludziom i organizacjom w charakterze katalizatora rozwoju. Pojawia się w tym miejscu cały pakiet coachingowych pytań. Czy i po co przyspieszać proces rozwoju? Jakie będą spodziewane lub niespodziewane efekty? A także - jakie konsekwencje wiążą się z owym...
53.00zł 47.50zł
   Pin it

Książka ukazuje rozmaite sposoby, w jakie coaching może służyć ludziom i organizacjom w charakterze katalizatora rozwoju. Pojawia się w tym miejscu cały pakiet coachingowych pytań. Czy i po co przyspieszać proces rozwoju? Jakie będą spodziewane lub niespodziewane efekty? A także - jakie konsekwencje wiążą się z owym przyspieszeniem?                                                                     

Katalizator to czynnik, który towarzyszy zachodzącym reakcjom, sam nie biorąc w nich udziału. Może on przyspieszać, ułatwiać, a czasami wręcz umożliwiać procesy przemiany – taka definicja osadzona w kontekście chemii mogłaby z równym powodzeniem odnosić się do coachingu, który analogicznie działa w ramach facylitacji zmian indywidualnych i organizacyjnych. Kiedy potraktujemy obszar coachingu jako katalizator rozwoju jednostek i organizacji, warto poszukać tych spośród myśli, fraktali lub „memów” (w terminologii Richarda Dawkinsa) zamieszkujących współczesną świadomość zbiorową, które odnoszą się do tematyki rozwoju i zmiany. Można tego dokonać na przykład poprzez naukową analizę zawartości przekazów medialnych czy forów internetowych albo przez niezbyt reprezentatywne w sensie ilościowym, za to adekwatne w sensie jakościowym, uważne, coachingowe nasłuchiwanie istotnych wątków ludzkich rozmów. Kilka spośród tych myśli zdecydowanie zasługuje na uwagę.
 
                                                            Dr Lidia D. Czarkowska, dyrektor Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego

 

autorDr Lidia D. Czarkowska red.
rok wydaniaWarszawa 2011
liczba stron392
wymiary16.5 x 23.5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-928098-9-0