+22 813 88 68
Charakterki i zmyślenia

Charakterki i zmyślenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Fall

Dostępność: W magazynie

Charakterki i zmyślenia to zbiór ponad 500 sentencji, których nie powstydziłby się nawet sam Stanisław Jerzy Lec – autor Myśli nieuczesanych. Czyta się świetnie. Najlepiej na chybił trafił, gdyż każda myśl to zwięzłe, błyskotliwe, a niekiedy kąśliwe ujęcie tematu. Uderza celność obserwacji oraz dowcip – zawarty w formie krótszej niż lapidaria, czasem bardziej abstrakcyjnej niż japońskie haiku. W wielu „zmyśleniach” dostrzegam gotowe pomysły na scenariusz. To znakomita inspiracja i relaks dla umęczonego...
20.00zł
   Pin it

Charakterki i zmyślenia to zbiór ponad 500 sentencji, których nie powstydziłby się nawet sam Stanisław Jerzy Lec autor Myśli nieuczesanych.

Czyta się świetnie. Najlepiej na chybił trafił, gdyż każda myśl to zwięzłe, błyskotliwe, a niekiedy kąśliwe ujęcie tematu. Uderza celność obserwacji oraz dowcip – zawarty w formie krótszej niż lapidaria, czasem bardziej abstrakcyjnej niż japońskie haiku. W wielu „zmyśleniach” dostrzegam gotowe pomysły na scenariusz. To znakomita inspiracja i relaks dla umęczonego mózgu.

                                                                                                             Inka Dowlasz  ̶  reżyser, autorka sztuk teatralnych

Kilka charakterków

Jutro biorę wolne. Mam dość wychodzenia z siebie.

Jako polityk odznaczał się wielką niezależnością, zwłaszcza od konstytucji.

Przemawianie uważał za swoją misję. A im mniej miał do powiedzenia, tym głośniej krzyczał.

Kilka zmyśleń

Jedną z władz umysłu niedocenianych przez klasyków jest używanie inteligencji do obrony własnej głupoty.

Lubimy być nie tyle sobą, co lepszą wersją siebie.

Znak zapytania to wykrzyknik, który zgubił kropkę i zgarbiony próbuje ją odnaleźć.

 

Autor Krzysztof Mudyń jest pracownikiem naukowym, absolwentem psychologii UJ. Przez wiele lat związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, najpierw z Instytutem Psychologii a następnie z Instytutem Psychologii Stosowanej UJ. Później pełnił funkcję kierownika Zakładu Badań Podstawowych w Psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Aktualnie prowadzi zajęcia dydaktyczne w Akademii Ignatianum w Krakowie. Ważniejsze publikacje książkowe to: Zdarza się, że myślimy (1997), Kraków, Wyd. PSB; W poszukiwaniu prywatnych orientacji ontologicznych (2007), Kraków, Wydawnictwo UJ; Rzeczywiste – Nierzeczywiste. Podręcznik metody do badania orientacji życiowych (2010), Kraków, Vesalius; Problem granic poznania… (1992/2016), Warszawa, Wyd. Liberi Libri (www.liberilibri.pl/mudyn) oraz Pochwała wiedzy negatywnej. Szkice na obie ręce (2017), Kraków, Wydawnictwo Naukowe UP. Niektóre teksty dostępne są na portalu www.researchgate.net/profile/Krzysztof_Mudyn.

 

autorKrzysztof Mudyń
rok wydaniaKraków 2020
liczba stron112
wymiary12,5 x 17 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-66027-61-9