+22 813 88 68
Blady Niko

Blady Niko

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

Najnowsza książka Tomka Tryzny „Blady Niko” to ostatnia część trylogii dziecięcej, zamyka śląską opowieść o dojrzewaniu, zapoczątkowaną  bestsellerową „Panną Nikt” (książkę na ekran przeniósł w  1996 roku Andrzej Wajda), i rozwiniętą w ”Idź kochaj”. Dyskusje i wódka w kawiarni Casanova, przeplatają się tu z seansami w Gdyni. Filmowo-baśniowa Świdnica jest świadkiem pierwszych miłości, poważnych wyborów i porażek artystycznych tytułowego bohatera. Pragnienie sławy, fascynacje Antonionim, Langiem...
27.60zł 24.00zł
   Pin it

Najnowsza książka Tomka Tryzny „Blady Niko” to ostatnia część trylogii dziecięcej, zamyka śląską opowieść o dojrzewaniu, zapoczątkowaną  bestsellerową „Panną Nikt” (książkę na ekran przeniósł w  1996 roku Andrzej Wajda), i rozwiniętą w ”Idź kochaj”.

Dyskusje i wódka w kawiarni Casanova, przeplatają się tu z seansami w Gdyni. Filmowo-baśniowa Świdnica jest świadkiem pierwszych miłości, poważnych wyborów i porażek artystycznych tytułowego bohatera. Pragnienie sławy, fascynacje Antonionim, Langiem i Nouvelle Vague rozbijają się o siermiężną rzeczywistość Polski Ludowej, gdzie lekcje francuskiego są gestem politycznym i skąd uciekać można tylko w sztukę.

 „Blady Niko” to niezwykła podróż w czasy, kiedy kochało się do szaleństwa, piło na umór i marzyło o tym, by być jak Jean Luc Godard, mieć na własność kamerę „szesnastkę”, scotch do klejenia taśmy filmowej i być naprawdę wolnym.

Do książki dołączona jest płyta DVD z remakem filmu Bladego Niko "Marionetki".

W sprzedaży dostępne także dwie pierwsze części „trylogii dziecięcej”:

„Panna Nikt” i „Idź, kochaj” - uzupełnione o nowe zakończenie, którego kiedyś Tomek Tryzna się przestraszył.

 

ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorTomek Tryzna
rok wydaniaWarszawa 2010
liczba stron200
wymiary13,5 x 21,0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-164-9