+22 813 88 68
Biedny Oskar. Czyli dwa razy o miłości.

Biedny Oskar. Czyli dwa razy o miłości.

Wydawnictwo: tCHu

Dostępność: W magazynie

BIEDNY OSKAR, CZYLI DWA RAZY O MIŁOśCI - to historia miłosna widziana ze strony tego, który kochał i tego, który był kochany, skomponowana z dwóch historii: tej Oscara Wilde’a, jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich i drugiej - jego ukochanego, lorda Alfreda Douglasa, który doprowadził Wilde’a do zguby. Romans wybitnego artysty jest wciąż określany mianem najgłośniejszego skandalu erotycznego wszech czasów.   Anna Bojarska publikowała dotąd powieści (Lakier, Agitka, Czego nauczył mnie August, List otwarty do...
18.00zł
   Pin it

BIEDNY OSKAR, CZYLI DWA RAZY O MIŁOśCI - to historia miłosna widziana ze strony tego, który kochał i tego, który był kochany, skomponowana z dwóch historii: tej Oscara Wilde’a, jednego z najwybitniejszych pisarzy angielskich i drugiej - jego ukochanego, lorda Alfreda Douglasa, który doprowadził Wilde’a do zguby. Romans wybitnego artysty jest wciąż określany mianem najgłośniejszego skandalu erotycznego wszech czasów.

 

Anna Bojarska publikowała dotąd powieści (Lakier, Agitka, Czego nauczył mnie August, List otwarty do królowej Wiktorii oraz Ja), książki eseistyczno-biograficzne (Pięć śmierci, Urban), krytyczno-literackie (Madonna pekaesów, czyli wyznania czytelnika-samicy). W roku 1996 ukazała się pisana razem z Marią Bojarską autobiografia Siostry B. A. Bojarska jest autorką scenariusza serialu TV Modrzejewska (główna rola Krystyny Jandy).

Andrzej Wajda wystawił jej sztukę Lekcja Polskiego – główną rolę zagrał Tadeusz Łomnicki.

Mieszka w Paryżu. Publikuje stale w miesięczniku „Twój Styl”.

Krystyna Kofta określiła ją mianem „terrorystki polskiej literatury”.
 

Lektura pasjonująca dla każdego.
 

autorAnna Bojarska
rok wydania2003
liczba stron172
wymiary135 x 205 mm
oprawamiękka
ISBN83-901178-9-4