+22 813 88 68
Alchemia kariery

Alchemia kariery

Wydawnictwo: Momentum

Dostępność: W magazynie

To jest nietypowa książka. Może cię rozczarować. Może zaczarować. Jej celem jest pobudzenie twojej świadomości. Oderwanie twoich myśli od utartych ścieżek. Otwarcie głowy i serca. Wsparcie procesu wewnętrznych przemian. W ten sposób chcemy ci pomóc w twojej karierze, w odkryciu i realizacji twojej życiowej misji, twojej "legendy". Oczywiście - znajdziesz na tych stronach szereg wskazówek, rad strategii, technik pracy nad sobą - zarówno zaczerpniętych z kilku książek, które uważamy za szczególnie cenne, jak i...
29.90zł 23.92zł
   Pin it

To jest nietypowa książka. Może cię rozczarować. Może zaczarować. Jej celem jest pobudzenie twojej świadomości. Oderwanie twoich myśli od utartych ścieżek. Otwarcie głowy i serca. Wsparcie procesu wewnętrznych przemian. W ten sposób chcemy ci pomóc w twojej karierze, w odkryciu i realizacji twojej życiowej misji, twojej "legendy".

Oczywiście - znajdziesz na tych stronach szereg wskazówek, rad strategii, technik pracy nad sobą - zarówno zaczerpniętych z kilku książek, które uważamy za szczególnie cenne, jak i wynikających z naszego doświadczenia. Będą jednak pomocne pod warunkiem, że podejdziesz do nich twórczo, selektywnie i odważnie, że odkryjesz w sobie determinację do realizacji tych idei, które uznasz za swoje.

Mamy nadzieję, że przeczytasz całą naszą książkę. Nie zdziwimy się jednak, jeśli przeglądając ją, zatrzymasz się tylko na interesujących cię fragmentach i na tym poprzestaniesz. Jednym z paradoksów czasu, w którym żyjemy, jest - z jednej strony - potrzeba zgłębiania ważnych myśli, teorii i modeli działania, z drugiej zaś - konieczność wyłapywania z bardzo wielu źródeł istotnych praktycznych elementów. Nawet jednak, jeśli dokładnie "przestudiujesz" tę książkę, zorientujesz się, że jest ona raczej przewodnikiem po lekturach i zbiorem doświadczeń, aniżeli prezentacją jednej, w pełni spójnej, "eleganckiej" teorii i wypływającego z niej modelu postępowania. Może po którąś ze wskazywanych przez nas książek sięgniesz i "pójdziesz w głąb"?

Szczególnie zależy nam na tym, żebyś podczas lektury zastanawiał się, dlaczego "alchemia"? O co chodzi z tą "moją legendą"? Co to znaczy, że "droga", "proces" mogą być dla mnie nie mniej istotne niż sam cel? Zależy nam na tym, ponieważ stan umysłu człowieka, który ZADAJE PYTANIA, daje mu przewagę nad tym, który tylko szuka odpowiedzi. Wieloznaczność, nieuchwytność metafory "alchemii kariery" służyć ma pobudzeniu, a raczej szczególnemu otwarciu twojego umysłu.

Twój racjonalizm, pragmatyzm, a zwłaszcza zdolność do logicznego myślenia wystawimy też na inną próbę: zwracając twoją uwagę na konieczność oderwania się od tradycyjnego, "linearnego", "hierarchicznego" podejścia do kariery, do drogi osobistego rozwoju, będziemy cię jednocześnie zachęcali do stawiania celów, robienia planów, ustalania strategii. Doradzając, żebyś - selektywnie - korzystał z najnowszych technologii uczenia się, poszukiwania informacji i samodoskonalenia, będziemy się odwoływali do klasyków psychologii i nauki o zarządzaniu, a nawet do historycznych tradycji i starożytnych źródeł. Lektura tej książki powinna Cię bowiem uczulić na to, że we współczesnych czasach wygrywają ci, którzy "tyranię albo" zamieniają na "magię i". Zatem: i "twarde", "linearne", "logiczne", "strategiczne" podejście do twojego życia, i "proces", "droga mniej uczęszczana", "eksperyment", "przygoda". Zaczynasz się już zastanawiać, o co tu chodzi?.

autorGrzegorz Turniak, Jacek Santorski
rok wydania2005
liczba stron194
wymiary14,5 x 21 cm
oprawamiękka
ISBNISBN 83-922134-0-8

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: