+22 813 88 68
Winnicott

Winnicott

Wydawnictwo: Imago

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Adam Phillips, badając życie i wnikliwie analizując najważniejsze pisma Winnicotta, przybliża nam biografię i dzieło tej niezwykłej postaci – człowieka, który wniósł tak wiele do rozumienia ludzkiego rozwoju, że jego książki nadal są czytane, znajdując gorących zwolenników oraz wywołując spory. Niniejsza książka jest niezwykle ciekawym głosem w tej dyskusji. Spis treści Przedmowa Wprowadzenie Rozdział 1: To, co nazywamy początkiem Rozdział 2: Zbieranie danych historycznych Rozdział 3: Czas wojny Rozdział 4: Pojawiające się...
54.00zł 48.99zł
   Pin it

Adam Phillips, badając życie i wnikliwie analizując najważniejsze pisma Winnicotta, przybliża nam biografię i dzieło tej niezwykłej postaci – człowieka, który wniósł tak wiele do rozumienia ludzkiego rozwoju, że jego książki nadal są czytane, znajdując gorących zwolenników oraz wywołując spory. Niniejsza książka jest niezwykle ciekawym głosem w tej dyskusji.

Spis treści

Przedmowa
Wprowadzenie

Rozdział 1: To, co nazywamy początkiem
Rozdział 2: Zbieranie danych historycznych
Rozdział 3: Czas wojny
Rozdział 4: Pojawiające się self
Rozdział 5: Czynienie prawdziwym
Rozdział 6: Gra interpretacji

Chronologia zdarzeń
Bibliografia
Indeks haseł
Indeks nazwisk

O Autorze

Adam Phillips – brytyjski psychoterapeuta, pisarz i eseista. Przez 18 lat pełnił funkcję głównego psychoterapeuty dziecięcego w Charing Cross Hospital w Londynie. W 1995 roku zrezygnował z tego stanowiska, by poświęcić się pisarstwu i prywatnej praktyce psychoterapeutycznej. Adam Phillips jest redaktorem naczelnym nowego angielskiego wydania dzieł Zygmunta Freuda – New Penguin Freud.

  ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorAdam Phillips
rok wydania2013
liczba stron208
wymiary15,0x22,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-937304-1-4
tłumaczAnna Czownicka