+22 813 88 68
Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie. Lekcje mindfulnes w medycynie

Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie. Lekcje mindfulnes w medycynie

Dostępność: Chwilowy brak towaru

„Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie” Sakiego Santorellego to książka głęboka i bardzo refleksyjna. Otwierająca nowe przestrzenie w doświadczaniu, nauczaniu i uczeniu się Mindfulness. Nie tylko praktyczne obszary procesu zdrowienia się tu pojawiają, ale też podążamy śladami rozważań filozoficznych autora i dotykamy wątków psychologicznych, które odsłania. Wszystko przetykane poezją i wyjątkową wrażliwością przejawiającą się w subtelności i odwadze patrzenia na siebie i drugiego człowieka. Dużo tu...
39.00zł 34.50zł
   Pin it

„Twoje zdrowie potrzebuje Ciebie” Sakiego Santorellego to książka głęboka i bardzo refleksyjna. Otwierająca nowe przestrzenie w doświadczaniu, nauczaniu i uczeniu się Mindfulness. Nie tylko praktyczne obszary procesu zdrowienia się tu pojawiają, ale też podążamy śladami rozważań filozoficznych autora i dotykamy wątków psychologicznych, które odsłania. Wszystko przetykane poezją i wyjątkową wrażliwością przejawiającą się w subtelności i odwadze patrzenia na siebie i drugiego człowieka.

Dużo tu o wzajemnym wzbogacaniu się nauczyciela i ucznia, lekarza i pacjenta, dopełnianiu się w mądrość i prawdę podczas spotkań. Saki zaprasza, by nie zmieniać, nie tłumić tego, co trudne, ciężkie, czy ciemne, a rozwijać świadomość wszystkiego, co jest, zarówno w relacji ze sobą, jak i innym człowiekiem. Zauważać jakie życie jest naprawdę – bez odwracania się od tego, co niewygodne i trudne.

Ta książka pokazuje życie jako tajemnicę. Z czułością otwiera nas na fakt niepewności, kruchości i drżenia o każdą darowaną chwilę. Pokazuje, że ostatecznie nie mamy jednak nad wszystkim kontroli, pomimo tak wielu wysiłków i starań. Że lepiej zmniejszyć ilość czasu przeznaczanego na wyobrażanie sobie upragnionej trwałości, gwarancji i stabilności. A zamiast zabiegania o pewność i skończoność, lgnięcie do przyjemności i odpychanie tego, co niemiłe, warto zaakceptować życie takim, jakie jest. Pięknie nieprzewidywalne. Wspaniałe i okrutne. Lekkie i przytłaczające. Cierpkie, soczyste, a czasem mdłe. Cudownie różnorodne.

Zaakceptować oznacza przebudzić się. Odzyskać życie dla siebie. Zająć w tym życiu swoją przestrzeń. I z tego punktu zacząć podróż w głąb w siebie. Z cierpliwym i życzliwym przyglądaniem się swoim „zabandażowanym miejscom”, jak je nazywa Saki Santorelli. Z troską odkrywając symbolikę tych śladów cierpienia. Autor przywołuje słowa Thich Nhat Hanha, że „Mindfulness ukazuje i uzdrawia”. Jednocześnie przypomina, że zajęcie się własnym życiem oznacza zajęcie się równocześnie światem, gdyż życie to żywe wspólne przedsięwzięcie ludzkości.

 

Poruszył mnie opis rozmowy Michała Anioła z bogatą mecenaską:

– Mistrzu, co pan myśli o rzeźbieniu?

– Ależ pani, wszystko, co trzeba, jest już w kamieniu, który mam przed sobą. Nie trzeba myśleć. Muszę tylko usunąć to, co niepotrzebne.

autorSaki Santorelli
rok wydaniaWarszawa; 2018
liczba stron246
wymiary14,5 x 20 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-948532-0-4
tłumaczDorota Bartyzel-Dukaczewska
tytuł oryginałuLessons on Mindfulness in Medicine

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: