+22 813 88 68

Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Książka jest pozycją szczególną. Stanowi kompendium współczesnej wiedzy  na temat traumy, będąc jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Bessel van der Kolk, Autor – wybitny psychiatra, badacz i klinicysta – zaprasza do zrozumienia traumy i odkrywania kolejnych metod wyzwalania z jej uścisku. Śledzimy zawiłości diagnozy i odkrycia neuronauki. Przypatrujemy się sesjom terapeutycznym i pracy badawczej. Mimo poruszonych tu wstrząsających...
49.99zł 46.00zł
   Pin it

Książka jest pozycją szczególną. Stanowi kompendium współczesnej wiedzy  na temat traumy, będąc jednocześnie głęboko osobistą, pełną pasji opowieścią o szukaniu dróg pomocy ludziom cierpiącym z powodu traumatycznych przeżyć. Bessel van der Kolk, Autor – wybitny psychiatra, badacz i klinicysta – zaprasza do zrozumienia traumy i odkrywania kolejnych metod wyzwalania z jej uścisku. Śledzimy zawiłości diagnozy i odkrycia neuronauki. Przypatrujemy się sesjom terapeutycznym i pracy badawczej. Mimo poruszonych tu wstrząsających historii książka pozostawia głęboko humanistyczne, pełne optymizmu przesłanie: niezależnie od tego, w jak okrutne okoliczności rzuci nas życie, możemy zmobilizować w sobie siły nie tylko do przetrwania, ale także do uleczenia ze skutków przytłaczających doświadczeń. Otwartość na osiągnięcia nauki i prawdę doświadczenia, a także ogromne społeczne zaangażowanie Autora, czynią jego dzieło fascynującym poznawczo i niezwykle użytecznym dla praktyki terapeutycznej.

 

Pozycja dla profesjonalistów pracujących z traumą, dla tych z nas, którzy doświadczyli jej we własnym życiu, i dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć drugiego człowieka.

autorBessel van der Kolk
rok wydaniaWarszawa; 2018
liczba stron496
wymiary15 x 22,5 cm
oprawamiękka ze skrzdełkami
ISBN978-83-8015-800-9
tłumaczMałgorzata Załoga
tytuł oryginałuThe body Keeps the score

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: