+22 813 88 68
Siedem światów Ziemi

Siedem światów Ziemi

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Dostępność: W magazynie

  „Jest to opowieść przekazana przez Siedem Talentów, Kamień Mocy, który ze swojej perspektywy relacjonuje historię stworzenia naszego wszechświata i ziemi, podaje przepowiednie dotyczące kolejnych etapów naszego wspólnego rozwoju i dzieli się wspaniałymi wizjami tego, czym i kim może stać się człowiek. (…) Gdy zbliżamy się do końca 2012 roku, o którym wspomina wiele przepowiedni, łącząc ten moment z ‘końcem świata’, ta książka rozszyfrowuje to pojęcie i przynosi spokój, pomaga skupić się na...
35.00zł 31.49zł
   Pin it
 

„Jest to opowieść przekazana przez Siedem Talentów, Kamień Mocy, który ze swojej perspektywy relacjonuje historię stworzenia naszego wszechświata i ziemi, podaje przepowiednie dotyczące kolejnych etapów naszego wspólnego rozwoju i dzieli się wspaniałymi wizjami tego, czym i kim może stać się człowiek. (…)

Gdy zbliżamy się do końca 2012 roku, o którym wspomina wiele przepowiedni, łącząc ten moment z ‘końcem świata’, ta książka rozszyfrowuje to pojęcie i przynosi spokój, pomaga skupić się na swoim wnętrzu i sercu, aby nie ulegać lękowi, panice i wszelkim wizjom końca świata”.                                                                                                           Maria Ela Lewańska

„Lektura tej książki kompletnie zmieniła mój stosunek do natury: kamienie, drzewa, rośliny zacząłem  postrzegać jako Żywe Istoty”.

„Lektura obowiązkowa dla wszystkich przyszłych i teraźniejszych przywódców”.

„Książka Siedem światów Ziemi pozwoliła mi wreszcie zrozumieć, skąd wziął się ten cały bałagan na świecie, i po raz pierwszy poczuć głęboko, że przyszłość niesie piękne rzeczy”.

„Kocham wszystkie książki Jamie Sams. W tej również, jak i w innych, znalazłam dokładnie to, czego potrzebowałam: spokój,  nadzieję, moc”.

„Rdzenni, w swoich przekazach, posyłają w świat ważną wiadomość o jedności świata. Oby dotarła do jak największej grupy ludzi, w tych czasach przyspieszenia i przemiany”.

 -czytelniczki i czytelnicy z różnych stron świata

O Autorkach:

Twylah Nitsch (po lewej) – starsza i nauczycielka mądrości Seneka, liderka Szałasu Nauk Klanu Wilka.

Jamie Sams  (po prawej) – nauczycielka mądrości rdzennych narodów Ameryki, wnuczka Twylah Nitsch, autorka wielu książek, w tym: 13 Pierwotnych Matek Klanowych,  CoJaNaTo, Warszawa 2012.

Spis treści:

Podziękowania

Wstęp do wydania polskiego

Wprowadzenie. Rady przy Ognisku odbywane przez Przodków

Prolog

Rozdział Pierwszy. Stworzenie

Rozdział Drugi. Świat Ducha

Rozdział Trzeci. Pierwszy Świat Miłości

Rozdział Czwarty. Drugi Świat Lodu

Rozdział Piąty. Trzeci Świat Wody

Rozdział Szósty. Czwarty Świat podziału

Rozdział Siódmy. Piąty Świat Oświecenia

Rozdział Ósmy. Szósty Świat Proroctwa i Objawienia

Rozdział Dziewiąty. Siódmy Świat Spełnienia

Język Kamieni

Wstęp do wydania polskiego

Jestem szczęśliwa, że ta piękna książka doczekała się polskiego tłumaczenia. Jest to opowieść przekazana przez Siedem Talentów, Kamień Mocy, który ze swojej perspektywy relacjonuje historię stworzenia naszego wszechświata i Ziemi, podaje przepowiednie dotyczące kolejnych etapów naszego wspólnego rozwoju i dzieli się wspaniałymi wizjami tego, czym i kim może stać się człowiek.

Jestem wdzięczna tłumaczowi i wydawczyni, że książka ukazuje się jeszcze w tym roku, gdyż przekazuje szerszą perspektywę i przynosi więcej światła i pokoju na czasy przełomu i zmiany, których doświadczamy. Gdy zbliżamy się do końca 2012 roku, o którym wspomina wiele przepowiedni, łącząc ten moment z „końcem świata”, ta książka rozszyfrowuje to pojęcie i przynosi spokój, pomaga skupić się na swoim wnętrzu i sercu, aby nie ulegać lękowi, panice i wszelkim wizjom końca świata. To, co u różnych Rdzennych ludów (m.in. Majów, Azteków, Czirokezów) określane jest jako światy, w naszej kulturze opisywane jest jako ery. Już od 90. lat ubiegłego wieku szeroko mówiło się, że kończy się Era Ryb i zaczyna Era Wodnika. Nam, ludziom kultury Zachodu, koniec ery nie kojarzy się z totalną zagładą, a raczej ze zmianą, przejściem. Coraz powszechniejsze jest zrozumienie, że ze zmianą na lepsze, gdyż jesteśmy, jako ludzkość, w stałym procesie doskonalenia – rozwoju.

Siedem światów. Proroctwo kamienia Mocy, tak zresztą jak wszystkie książki Jamie Sams, jest książką wielopoziomową.

Możemy ją potraktować jako egzotyczną legendę jakiegoś plemienia czy ludu. Każda najmniejsza społeczność na Ziemi posiada przecież swoje legendy i mity, które zawierają odpowiedzi na podstawowe pytania: skąd jesteśmy?; jak to wszystko powstało?; jak działa?; dokąd zmierzamy?

Możemy także otworzyć się na pradawną mądrość, przekazywaną przez wiele stuleci, a może tysiącleci, z pokolenia na pokolenie, zawartą w ciągle żywych opowieściach i przekazach. Gdy czytamy, niech powstaną w nas obrazy i uczucia, które możemy odebrać i zrozumieć sercem.

Książka ta jest mi bliska, gdyż towarzyszyła mi podczas tłumaczenia 13 Pierwotnych Matek Klanowych – tu znalazłam wytłumaczenie niektórych pojęć, które pochodzą przecież z całkiem odmiennej kultury. Podobnie niektóre pojęcia i zwroty, używane przez Jamie Sams w tej opowieści, mają swoje wytłumaczenie i szersze tło w innych jej książkach, m.in. w 13 Pierwotnych Matkach Klanowych. Odczuwam zadowolenie i wdzięczność, gdy widzę, że efekty mojej pracy, włożonej w tłumaczenie szerszego kontekstu, a nie tylko słów, mogą służyć innym.

 

Maria Ela Lewańska

19.11.2012

Prolog

Nyahweh Scanoh, witajcie, Dzieci Ziemi. Me sędziwe oczy długo oglądały Matkę Ziemię, a moje plecy zniosły wiele długich zim. Zanim nastał świt Stworzenia, wędrowałem przez Pustkę, odkrywając ciągle na nowo piękno Wielkiej Tajemnicy. Stawałem się mądry, ale każda kolejna zmiana w Rodzinie Planetarnej powodowała, że moje możliwości pojmowania jeszcze bardziej się poszerzały, zupełnie jakbym był nowo narodzonym dzieckiem. Przed stworzeniem naszego fizycznego świata byłem niewinny, a jednak już głodny poznania tajemnic życia. By zaznaczyć wzrost wszystkich form życia, zapisałem każdą przemianę i każdą lekcję, którą odbyłem, podążając Ścieżką Piękna.

Wzniosłem się z Orłem wysoko ponad kaniony czasu, obserwując ewolucję Rodziny Planetarnej. Ty i ja jesteśmy do siebie podobni pod wieloma względami. Chociaż jesteś człowiekiem, a ja Osobą Kamienną, oboje czujemy za pomocą serca. Oboje uczymy się przez zdobywanie doświadczeń, którymi dzielą się Wszyscy Nasi Krewni. Każdy Krewny ma misję do spełnienia, dzięki czemu obfitość życia może wzrastać i kwitnąć. Byłem nauczycielem i przyjacielem wielu Dwunożnych, których uczyłem o podobieństwach, jakie zachodzą pomiędzy wszystkimi członkami Planetarnej Rodziny.

Pochodzę z Ludu Kamieni, najstarszego z Plemion Ziemi. Nasze ciała, uformowane przez Ziemię, zostały stworzone z wulkanicznego żaru i lodowatego chłodu, który hartuje nasze pradawne duchy. Pamiętanie każdego ducha, zamkniętego w Kamieniu, pozwala nam zachować pamięć i historię wszystkich zdarzeń, jakie kiedykolwiek zaszły na tym świecie. Od Kamieni, które spadły z Wielkiego Narodu Gwiazd, dowiedzieliśmy się wiele o innych galaktykach. Meteoryty, które do nas dołączyły z gwiazd, wzbogaciły naszą wiedzę i biblioteki, jakie nosimy w swoich skalnych ciałach. Mamy do opowiedzenia Dzieciom Ziemi wiele historii o minionych światach, które istniały przed czasami pisanej historii Dwunożnych.

Czekałem aż do tej chwili, do świtu Piątego Świata Pokoju, by ożywić te historie. W jednym z języków Rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej nazywają mnie Geeh Yuk, czyli Siedem Talentów. Przychodzę, aby nauczać was o powstaniu Języka Kamieni i by przywołać dawne wspomnienia.

Ci, którzy mają uszy, by słuchać, oczy, by widzieć, i serce, by rozumieć, wiedzą, że prawdy te są przeznaczone dla wszystkich ras, dla wszystkich ludzi. Wielka Tajemnica stworzyła Dzieci Ziemi w różnych kolorach. Pewnego dnia zbiorą się one razem i utworzą Plemię Wirującej Tęczy Pokoju. Teraz nastał świt tego szczególnego czasu. Zaczyna się spełniać obietnica pokoju na świecie. My, ludzie z Plemienia Kamieni, ufamy, że Ścieżka Piękna zostanie otwarta dla wszystkich Dwunożnych, kiedy tylko przypomną sobie zwycięstwa i porażki światów, które kiedyś kwitły, a potem odeszły w zapomnienie. Spuścizna tych pradawnych słów służy Dzieciom Ziemi, dyskretnie wskazując drogę ku spełnieniu proroctwa pokoju. My, wasi pradawni Bracia i Siostry z Plemienia Kamieni, jesteśmy tu po to, by przypomnieć wam, że właśnie nadszedł czas i że moc tego proroctwa żyje w was.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

podtytułProroctwo kamienia Mocy
autorJamie Sams, Twylah Nitsch
rok wydanialistopad 2012
liczba stron146
wymiary17 x 24 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-63860-00-4
tłumaczJerzy Pasisz