+22 813 88 68
O sensie melancholii

O sensie melancholii

Wydawnictwo: W drodze

Dostępność: W magazynie

Melancholia jest czymś nazbyt bolesnym i sięgającym zbyt głęboko samych korzeni naszego ludzkiego istnienia, by zajmowanie się nią pozostawić tylko w gestii psychiatrów. O sensie melancholii to opisanie fenomenu głębokiej melancholii (czy jak byśmy powiedzieli dziś depresji) graniczącej z pokusą samounicestwienia. Romano Guardini duszpasterz i teolog był zarazem świetnym pisarzem, artystą słowa. Jego książki, wystąpienia  i artykuły, w których za radą Maxa Schellera podejmował szeroki dialog ze światem współczesnym, tworzyły atmosferę...
23.10zł
   Pin it

Melancholia jest czymś nazbyt bolesnym i sięgającym zbyt głęboko samych korzeni naszego ludzkiego istnienia, by zajmowanie się nią pozostawić tylko w gestii psychiatrów.
O sensie melancholii to opisanie fenomenu głębokiej melancholii (czy jak byśmy powiedzieli dziś depresji) graniczącej z pokusą samounicestwienia.

Romano Guardini duszpasterz i teolog był zarazem świetnym pisarzem, artystą słowa. Jego książki, wystąpienia  i artykuły, w których za radą Maxa Schellera podejmował szeroki dialog ze światem współczesnym, tworzyły atmosferę aggiornamento. Dialog i napięcie między przeciwieństwami przyjął jako podstawę swojego myślenia i komentowania rzeczywistości.
Niewielu jednak wie, że Guardini żył istotnie na krawędzi sprzeczności. Doświadczając głębokich stanów depresyjnych na zmianę z euforycznymi, potrafił, patrząc przez pryzmat Kierkegaarda, zdobyć się na dystans myśliciela wobec własnych przeżyć. Podjął próbę odnalezienia sensu tej biegunowości, odwołując się do
najgłębszej struktury istnienia człowieka do ludzkiego ducha.

autorRomano Guardini
rok wydaniaPoznań 2009
liczba stron140
wymiary12.3 x 19.5cm
oprawamiękka
ISBN83-7033-707-0