+22 813 88 68
Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy

Rozwiązywanie konfliktów poprzez Porozumienie bez Przemocy

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Brzemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój. Rozmawia z ludźmi i przysłuchuje się temu, co mają do powiedzenia. Niniejsza książka opowiada o korzeniach agresji i przemocy. Wyjaśnia przyczyny postawania nieporozumień, gwałtu i konfliktów, tłumacząc je ograniczaniem lub pominięciem ludzkich potrzeb. Podkreśla, że do życia...
29.90zł 26.99zł
   Pin it

Marshall B. Rosenberg, dr filozofii, twórca modelu komunikacji Porozumienia bez Brzemocy jest z zawodu psychologiem i mediatorem. Od ponad trzydziestu lat podróżuje po świecie, w rejony dotknięte wojną, jak również do krajów, w których panuje pokój. Rozmawia z ludźmi i przysłuchuje się temu, co mają do powiedzenia.
Niniejsza książka opowiada o korzeniach agresji i przemocy. Wyjaśnia przyczyny postawania nieporozumień, gwałtu i konfliktów, tłumacząc je ograniczaniem lub pominięciem ludzkich potrzeb. Podkreśla, że do życia człowiekowi potrzebne jest nie tylko pożywienie i schronienie, ale również szacunek. Porozumienie bez Przemocy jest czymś więcej niż skuteczną strategią rozmowy. Jest życiową postawą, umożliwiającą tworzenie i aranżowanie sytuacji, w których każdy uczestnik coś zyskuje. Rosenberg uczy, jak dostrzegać te potrzeby, często skrywane pod powłoką agresji, nie tracąc jednak z pola widzenia własnych.
Książka jest zapisem rozmowy, którą przeprowadziła z Rosenbergiem Gabriela Seils, germanistka i amerykanistka pracująca jako dziennikarka w niemieckim radiu, będąca równocześnie mediatorką i trenerką Porozumienia bez Przemocy.

  ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorMarshall B. Rosenberg
rok wydaniaWarszawa 2008
liczba stron208
wymiary12,5 x 19,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-042-0
tłumaczBarbara Wyczesany

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: