+22 813 88 68
Religia i psychiatria

Religia i psychiatria

Wydawnictwo: Paradygmat

Dostępność: W magazynie

W książce Religia i psychiatria Irvin D. Yalom rozważa „skomplikowaną i pełną napięcia” – jak pisze – relację między psychoterapią egzystencjalną a pociechą religijną, które: „W pewnym sensie są ze sobą spokrewnione, mają wspólnych przodków i wspólne troski: ich wspólną misją jest zajmowanie się rozpaczą immanentną ludzkiej kondycji. Czasami posługują się też tymi samymi metodami: relacją sam na sam, spowiedzią, badaniem własnego wnętrza, przebaczeniem innym i sobie. A przecież pozostaje prawdą,...
12.60zł 10.00zł
   Pin it

W książce Religia i psychiatria Irvin D. Yalom rozważa „skomplikowaną i pełną napięcia” – jak pisze – relację między psychoterapią egzystencjalną a pociechą religijną, które:
„W pewnym sensie są ze sobą spokrewnione, mają wspólnych przodków i wspólne troski: ich wspólną misją jest zajmowanie się rozpaczą immanentną ludzkiej kondycji. Czasami posługują się też tymi samymi metodami: relacją sam na sam, spowiedzią, badaniem własnego wnętrza, przebaczeniem innym i sobie. A przecież pozostaje prawdą, że najistotniejsze przekonania i podstawowe podejścia praktyczne psychoterapii i pociechy religijnej są często zupełnie przeciwstawne”.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorIrvin D. Yalom
rok wydaniaWarszawa 2009
liczba stron48
wymiary11,0 × 18,0cm
oprawamiękka
ISBN9788361269007
tłumaczAnna Tanalska-Dulęba
tytuł oryginałuReligion and psychiatry

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: